Dodaj zdjęcie profilowe

avatarSanders

Pruszcz Gdański

Lechia Gdańsk w Lidze Europy?

2014-05-05 09:31:55

Po 31 latach Lechia Gdańsk znów zagra w europejskich pucharach? To realne, oto przykłady tego co musiałoby się wydarzyć, aby Lechia zagrała w eliminacjach do Ligi Europy.

Kolejka 33
Legia-Wisła 1
Zwycięstwo Legii, która po tym meczu bardzo przybliży się do tytułu mistrzowskiego.
Pogoń-Lechia 2
Zwycięstwo Lechii, nie można nie wygrać tego meczu, gdyby ten mecz Lechia przegrała, to szanse na dobrą europejską piłkę w Gdańsku pozostaną tylko teoretyczne.
Lech-Górnik 1
Ruch-Zawisza 1

Kolejka 34
Lechia-Lech 1
Zwycięstwo Lechii na własnym stadionie jest bardzo prawdopodobne, Legia po wygranym meczu z Wisłą będzie już zaczynała świętowanie tytułu, a Lech będzie dogrywał mecze, aby pozostać na 2 miejscu w tabeli.
Pogoń-Zawisza 1
Górnik-Legia 2
Legia powiększy przewagę nad Lechem do 8 punktów.
Ruch-Wisła 2
Wiśle też wciąż marzą się puchary, patrząc na zmienną formę Brożka, słabiej zagra w Warszawie, więc w Chorzowie może kilka bramek ustrzelić.

Tabela po 34 kolejce:
1.Legia 44
2.Lech 36
3.Wisła 29
4.Ruch 29
5.Pogoń 28
6.Lechia 27
7.Górnik 25
8.Zawisza 21

Kolejka 35
Wisła-Górnik 1
Górnik ciągle walczy o LE, ale w Krakowie raczej rady nie da. Być może uda się wywieźć punkt, ale to raczej mało prawdopodobne.
Lech-Pogoń x
Legia-Ruch 1
Pewne zwycięstwo Legii i zapenienie sobie tytułu mistrza Polski.
Zawisza-Lechia 2
Zawisza sezon odpuszcza, Lechia nie może się potknąć w Bydgoszczy. Po tej kolejce Lechia jest już czwarta z 2 punktami straty do trzeciej Wisły Kraków. Mecz 36 kolejki w Gdańsku zadecyduje.

36 kolejka
Pogoń-Legia x
Lech-Ruch 1
Zawisza-Górnik 2
Lechia-Wisła 1
To będzie chyba najważniejszy mecz Lechii w sezonie. Trzeba w tym meczu zgarnąć 3 punkty, innej możliwości nie ma, jeśli się na poważnie myśli o europejskich pucharach.

Tabela po 36 kolejce
1.Legia 48
2.Lech 40
3.Lechia 33
4.Wisła 32
5.Pogoń 30
6.Ruch 29
7.Górnik 28
8.Zawisza 21

Ostatnia 37 kolejka
Legia-Lech
Mecz bez znaczenia dla układu tabeli.
Ruch-Pogoń 1
Wisła-Zawisza 1
Górnik-Lechia 2
Nie wiem, czy to nie zbyt optymistycznie, ale skoro Wisła wygra z Zawiszą, to Lechia nie ma innej opcji, także musi wygrać. Czy ją na to stać? Czas pokaże...

Jesteś na profilu Sanders - stronie mieszkańca miasta Pruszcz Gdański. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj