Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl "Krawiec Niteczka"

  Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański
  Cieplewo, ul. Długa/20a, +48 58 682 85 78

  18:00 Środa, 6 maja

  • 15zł

  Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem, zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

  Przedstawienie jest niezwykle pomysłowym monodramem, powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu przedstawień teatralnych.

  Sztuka skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest głównie do widowni dziecięcej.

  Produkcja została doceniona przez recenzentów i krytyków teatralnych. Została m.in. wyróżniona na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzona na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Jest zapraszana na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zawsze entuzjastycznie przyjmowana przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

  Reżyseria: Małgorzata Wolańska
  Muzyka: Bogdan Dowlasz
  Scenografia: Jan Zieliński

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.