Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl pt. „Zgubiona lalka"

  Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański
  Cieplewo, ul. Długa/20a, +48 58 682 85 78

  20:00 Piątek, 8 maja

  • 12zł

  Zapraszamy na nasz najszowszy spektakl pt. „Zgubiona lalka".
  W tym roku to już nasza trzecia produkcja wyreżyserowana przez profesjonalistę – wyjaśnia Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiBP Cieplewo. – Po aktorskiej „Królowej Śniegu" i lalkowym „Kocie w butach", tym razem prezentujemy autorską sztukę Jacka Pietruskiego z teatru Baj Pomorski w Toruniu.

  Mała Ewunia jest zrozpaczona, bo zgubiła w mieście swoją ukochaną lalkę, zrobioną własnoręcznie przez babcię. Lalka trafia do miejskiego zaułka pełnego śmieci, ale właśnie tam odnajduje przyjaciół, którzy pomimo przeciwności losu, niebezpieczeństw czyhających w wielkim mieście i mimo że są tylko starymi, wyrzuconymi na śmietnik przedmiotami, pomogą jej szczęśliwie wrócić do domu.

  Wykorzystujemy różne techniki teatralne. „Zgubiona lalka" to musical, w którym oprócz aktorów na scenie pojawiają się marionetki i rozmaite „ożywione" przedmioty – zdradza Jacek Pietruski, autor i zarazem reżyser. – Wykonawców, amatorów, wybraliśmy w otwartym przesłuchaniu. Łatwo wpadające w ucho melodie do wypełnionego piosenkami spektaklu skomponował kierownik muzyczny toruńskiego „Baja", Krzysztof Zaremba.

  Warto podkreślić edukacyjny wymiar przedstawienia adresowanego do dzieci w wieku 6-10 lat. Najmłodsi wraz z tytułową bohaterką poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i kultury osobistej w środkach komunikacji zbiorowej. Dowiadują się też jak ważne jest segregowanie śmieci czy dbanie o porządek. Nieco starszej publiczności scenariusz przypomina o takich wartościach jak przyjaźń i poświęcenie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.