Wybierz region

Wybierz miasto

  Lekcje Niegrzeczności - Sposób na Alcybiadesa

  Park Kulturowy Faktoria
  Pruszcz Gdański, ul. Zastawna/, +48 58 682 22 06

  14:00 Niedziela, 2 sierpnia

  • Wstęp wolny

  LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

  Sposób na Alcybiadesa
  Reżyseria: Michał Derlatka

  Lekcję poprowadzą: Piotr Chys, Michał Jaros, Michał Kowalski, Piotr Łukawski, Krzysztof Matuszewski i Marek Tynda. Czytanie wyreżyseruje Michał Derlatka.

  Bardzo łatwo jest kogoś zaszufladkować, opatrzyć szybko rozpoznawalną etykietką: uczeń dobry lub zły, dziecko grzeczne lub nie, ba - łobuz, urwis, leń, mądrala. Każdy, chcąc nie chcąc, pakuje rzesze swoich znajomych, kolegów, współpracowników, nauczycieli, uczniów i krewnych do szufladek i trzyma ich tam pod kluczem, w więzieniu własnych dobrych lub złych przeświadczeń o nim lub o niej. Etykietka czy reputacja zwalnia z obowiązku walki o zdefiniowanie siebie: "uczeń piątkowy" dostaje piątki, "kłamczuchom" się nie wierzy, a "artystycznej duszy" można wybaczyć skarpetki pozostawione na noc w lodówce. Czasem też etykietujemy się sami i z własnej nieprzymuszonej woli pakujemy się do szufladki, zatrzaskujemy się w środku i gubimy klucz. A potem grzecznie rezydujemy wewnątrz poddając się prawom szufladowej etykiety. Jestem taki a taki i już. Tak właśnie było z grupą uczniów pewnej szkoły, którzy wspomagani przez pedagogiczne ciało samouznali się za "niegrzecznych", kupili SPONĘ czyli tytułowy "sposób" na Alcybiadesa i... poważnie się zdziwili...

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.