Wybierz region

Wybierz miasto

  Lekcje Niegrzeczności - Emil ze Smalandii

  Park Kulturowy Faktoria
  Pruszcz Gdański, ul. Zastawna/, +48 58 682 22 06

  14:00 Niedziela, 26 lipca

  • Wstęp wolny

  LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

  Emil ze Smalandii
  Reżyseria: Michał Derlatka

  Lekcję poprowadzą: Dorota Androsz, Agata Bykowska, Piotr Biedroń, Michał Kowalski i Piotr Witkowski. Czytanie udźwiękowi Sówka Sowińska.

  Piotr Witkowski. Czytanie udźwiękowi Sówka Sowińska. Emil miał pięć lat, był silny jak źrebak i mieszkał w zagrodzie Katthult we wsi Lónneberga w prowincji Smalandia. Kiedy nie wrzeszczał, wyglądał na grzecznego. Miał okrągłe, niebieskie oczy, okrągłą, rumianą twarz i jasne, kędzierzawe włosy. Wszystko to razem wyglądało tak, jakby Emil był prawdziwym aniołkiem. Ale pozory mylą... Z historii o chłopcu dowiemy się o tym, jak Emil utknął w wazie do zupy, gdyż nie chciał, by zmarnował się ostatni łyczek rosołu, wciągnął siostrę na maszt, żeby mogła podziwiać okolicę, po przyjacielsku gonił kota, tylko po to, by sprawdzić, czy ten umie szybko uciekać, czy wyjadł cały zapas kiełbasy ze spiżarni taty. Poznamy kolekcję drewnianych ludków Emila, które ten rzeźbił z drewnianych klocków, w czasie długich godzin, które przesiedział zamknięty w drewutni chroniąc się przed gniewem taty. Słowem - poznamy świat małego urwisa Emila i jego rodzinnej Lónnebergi.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.