Wybierz region

Wybierz miasto

  Lao Che

  Park Kulturowy Faktoria
  Pruszcz Gdański, ul. Zastawna/, +48 58 682 22 06

  20:00 Niedziela, 5 lipca

  • Wstęp wolny

  Lao Che

  Zespół, który wymyka się wszelkim definicjom, łączy gatunki muzyczne i wciąż poszukuje.

  Lao Che powstało w 1999 roku w Płocku na bazie grupy Koli. Nazwę zaczerpnęli od drugoplanowej postaci z filmu "Indiana Jones" Stevena Spielberga. Lao Che wymyśliło swój własny nurt, w którym rock, folk, muzykę ilustracyjną, piosenkę aktorską połączyło z elementami słuchowiska.

  Do tej pory wydali pięć płyt, z których każda jest inna, ale w swojej odmienności doskonała. Pierwsze trzy płyty przybrały formułę concept albumów, czyli płyt podporządkowanych jednemu tematowi. Na pierwszej z nich pt. "Gusła" zmierzyli się z średniowieczną kulturą wschodnich Słowian. W „Powstaniu Warszawskim” tematem wiodącym okazał się wielki zryw warszawiaków z 1944 roku. Kolejny album "Gospel" podporządkowany został opowieściom o relacjach między człowiekiem a Bogiem. I tym wydawnictwem potwierdzili swoją wysoka artystyczną formę i pozycje na polskim rynku muzycznym. Następna płyta "Prąd stały / prąd zmienny” to ukłon w stronę brzmień lat 80 i pierwsze wydawnictwo w historii Lao Che bez idei przewodniej. I wreszcie „Soundtack” z 2012 roku doskonały brzmieniowo i tekstowo.

  Na początku marca 2015 roku ukaże się najnowsza płyta LAO CHE zatytułowana „Dzieciom” i wyprodukowana przez Piotra „Emade” Waglewskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.