Wybierz region

Wybierz miasto

  Dorota Lulka z zespołem

  Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański
  Cieplewo, ul. Długa/20a, +48 58 682 85 78

  20:00 Czwartek, 12 lutego

  • 25zł

  Dorota Lulka z zespołem

  Dorota Lulka urodziła się w Poznaniu 5.09.1959 roku. W wieku ośmiu lat zaczęła śpiewać w chórze „Poznańskie Skowronki” a w Operze Poznańskiej wykonywała partie dziecięce w „Krwawych godach”, „Tosce”, „Cyganerii” i „Weselu Figara”.

  Uprawnienia zawodowe aktorki dramatycznej otrzymała po ukończeniu Studium Aktorskiego przy Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku. W sezonie teatralnym 1981-82 pracowała jako śpiewaczka-solistka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a następnie jako aktorka w Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku.

  W 1985 roku wróciła do rodzinnego Poznania, grając w Teatrze Polskim, a następnie Nowym. W tym czasie występowała gościnnie w Teatrze Muzycznym i Wielkim w Poznaniu oraz w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.

  Ważnym momentem w jej życiu był występ na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodę Związku Autorów i Kompozytorów oraz Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

  W roku 1995 rozpoczęła współpracę z Teatrem Miejskim w Gdyni występując gościnnie, a cztery lata później przyjęła etat i jest z tym teatrem, obecnie noszącym imię Witolda Gombrowicza, związana do dziś. Rolą tytułową w sztuce „Piaf” w reżyserii Jana Szurmieja, odniosła w tym teatrze duży sukces, a przedstawienie zagrano już ponad sto razy.

  Występuje również w warszawskim Teatrze Na Woli.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.