Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Pruszcza Gdańskiego

  Stadiom Centrum Kultury i Sportu
  Pruszcz Gdański, ul. Fryderyka Chopina/34, +48 58 682 35 71

  20:30 Sobota, 13 czerwca

  • Wstęp wolny

  Jeden Osiem L

  Jeden Osiem L – polska grupa hip-hopowa. Zespół powstał w 1998 roku w Płocku z inicjatywy raperów Marcina "Siwego" Siwka i Łukasza Wółkiewicza. Zespół największą popularnością cieszył się na przełomie 2003 i 2004 roku za sprawą debiutanckiego albumu pt. Wideoteka, który uzyskał status złotej płyty. Formacja powszechnie jest utożsamiana z komercjalizacją i spłyceniem przekazu muzyki hip-hopowej w Polsce

  Pudelsi

  Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja "Pudla" Bieniasza i Franza Dreadhuntera. Geneza Pudelsów sięga zespołu Dupą, który przestał istnieć po samobójczej śmierci lidera Piotra Marka.
  Pierwszy skład zespołu tworzyli: Andrzej "Pudel" Bieniasz, Franz Dreadhunter, Andrzej Potoczek, Maciej Kowalik, Maciej Biedrzycki, Paweł Mąciwoda i David Rocks. Kilka miesięcy później do zespołu dołączył Maciej Maleńczuk. W 1986 roku Pudelsi zostali laureatami festiwalu w Jarocinie. Rok później powstała nagrana wraz z Korą pierwsza płyta zespołu, Bela Pupa.
  W 1998 roku ich utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.
  Z Maleńczukiem w roli wokalisty Pudelsi nagrali jeszcze pięć płyt: Viribus Unitis (1996), Narodziny Zbigniewa: Pudelsi grają Dupą (1997), Psychopop (1999) oraz nagrane po kilkuletniej przerwie w działalności zespołu Wolność słowa (2003) i Jasna Strona - Legendarni Pudelsi 1986-2004 (2004).
  W 2005 roku Maciej Maleńczuk odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął Szymon Goldberg. Z nowym wokalistą Pudelsi nagrali dwie płyty: Zen (2006) i Madame Castro (2008).
  W 2010 roku Szymon Goldberg opuścił zespół i został zastąpiony przez Piotra Foremana.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.