Wybierz region

Wybierz miasto

  Cytawa Festiwal VI

  Park Kulturowy Faktoria
  Pruszcz Gdański, ul. Zastawna/, +48 58 682 22 06

  14:00 Niedziela, 30 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Lipali

  Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych.
  W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego do grupy dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik z którymi w składzie nagrał m.in. albumy Pi (2004) i Bloo (2007). W 2008 roku grupa uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku.

  The Analogs

  Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi! z której się wywodzą. Dzisiaj to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie 12 albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak BUSINESS, ANGELIC UPSTARTS, DEZERTER, DEMENTED ARE GO, CHELSEA, PETER & THE TEST TUBE BABIES, DISCHARGE czy FARBEN LEHRE. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce.

  Explozer

  Zespół powstał w 2009 roku po przyłączeniu do formacji BLITZKRIEG gitarzysty Włodka Mańkowskiego. Ten utalentowany gitarzysta jeszcze na początku lat 90 grał we Lwowie w zespole LAZARET. Po przeprowadzce do Polski dał sie poznać w zespole ENTERPRISE, oraz na krótko jako basista w GHOST. Elementem spinającym poprzedni skład zahaczający jeszcze o BLITZKRIEG jest gitarzysta rytmiczny Krzysztof SIURO Siurnicki. Potężna eksplozja nastąpiła na w 2011 roku, kiedy to w składzie kapeli po odejściu sekcji rytmicznej pojawił się ceniony perkusista Krzysztof MAŁY Jankowski.

  Zamknięcie składu zespołu umożliwiło wznowienie działalności koncertowej, które nastąpiło latem 2011, a także pierwsze przymiarki do rejestracji materiału. W listopadzie zespół nagrał w Gdyńskim Sounds Great Studio swoej pierwsze czteroutworowe demo zatytułowane ROZKURWIEL od utworu pod tym samym tytułem. Muzyka dostępna jest za pośrednictwem platformy MYSPACE.

  Ogotay

  Ogotay energetyczny i żywiołowy zespół death metalowy składający siż z muzyków Yattering, Mess Age, Pandemonium, Fulcrum. Założony w 2011.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.