Wybierz region

Wybierz miasto

  Besiada Literacka Ze Zbigniewem Buczkowskim

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
  Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego/34, +48 58 682 34 79

  19:00 Sobota, 7 marca

  • Wstęp wolny

  Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na biesiadę literacką ze Zbigniewem Buczkowskim.

  Zbigniew Buczkowski: Jeden z najpopularniejszych aktorów polskiego filmu i telewizji. Ma w swoim dorobku ponad 180 ról na dużym i małym ekranie. Reżyserzy tej miary co Jan Łomnicki, Marek Koterski, Janusz Majewski czy Sylwester Chęciński, Stanisław Bareja angażowali w swoich licznych filmach Zbigniewa Buczkowskiego doceniając jego naturalny styl gry, talent i ogromne zaangażowanie. W pamięci widzów na zawsze pozostanie jako Henio Lermaszewski z serialu Dom, Wiesław Graczyk z Graczyków, czy Roman z Karate po polsku. Słynne powiedzenie jednego z bohaterów kreowanych przez Zbigniewa Buczkowskiego ­ „Wchodzę w ten interes” – przeszło do historii polskiego kina stając się na wiele lat jego znakiem rozpoznawczym podobnie jak w ustach wielkiego Roberta De Niro zwrot „Are you talking to me?”

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrze znasz Żuławy i Mierzeję Wiślaną? Rozwiąż quiz

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.