W ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim maturę zdawało 108 osób. Nie zdała tylko jedna  W ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim maturę zdawało 108 osób. Nie zdała tylko jedna

(© Fot. ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim)

Większość abiturientów otrzymała świadectwa dojrzałości. Kto się nie zgadza z punktacją, może się odwołać. Zobacz jak wypadli maturzyści powiatu gdańskiego. Dobra passa zdawania matur w ZSO nr 1 w Pruszczu Gd. Wielu absolwentów ZSR w Rusocinie już przed egzaminem podjęło pracę.

Zdawalność egzaminu dojrzałości w powiecie gdańskim kształtowała się na poziomie 71 proc. Oznacza to, że statystycznie co trzeci maturzysta nie zdał za pierwszym podejściem. W skali województwa pomorskiego zdawalność kształtuje się już gorzej. Z danych podanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną wynika, że co piąty maturzysta z Pomorza oblał tegoroczną maturę. Najlepsi okazali się gdynianie. Najsłabiej egzamin wypadł w powiecie nowodworskim. Przed nami 14 powiatów, za nami 5.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2017 r. przystąpiło 14 848 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Nie zdało 22 proc.
Najsłabiej maturzystom wypadła matematyka. Średnio na Pomorzu nie zdał jej co piaty uczeń. Język polski poszedł bardzo dobrze, zdało go 97 proc.

W powiecie gdańskim

Do matur w szkołach powiatu gdańskiego przystąpiło w tym roku 207 abiturientów. Egzamin zdało 165. Nie zdało 42 z czego 24 będzie miało poprawki.

Najlepiej wypadł Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gd. Zdawało tam 108 maturzystów. Nie zdała jedna osoba, a trzy mają poprawki. W Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących zdawało 75 osób. Nie zdało 24 uczniów w tym 15 będzie zaliczać egzaminy poprawkowe. W szkole tej zdecydowanie lepiej na maturach wypadli absolwenci technikum. W Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie na zdawanie egzaminu maturalnego zdecydowało się tylko 24 abiturientów. Egzamin zdało dziesięcioro z nich, a sześcioro ma poprawki. Wielu absolwentów tej szkoły zdecydowało się podjąć pracę jeszcze przed egzaminem maturalnym.

- Jestem zadowolony z postępu w nauce naszych uczniów, bo tylko jedna osoba nie otrzyma w tym roku świadectwa dojrzałości - powiedział Jarosław Karnath, dyrektor ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim. - Jest to wynik lepszy, niż w ubiegłym roku. Warto podkreślić bardzo dobre wyniki tych, którzy zdawali. Jednak wcześniej bywały lata, w których wszyscy zaliczali ten niełatwy egzamin w pierwszym podejściu. Taka dobra passa zdawania matur utrzymuje się w naszej szkole od dziesięciu lat i grono pedagogiczne robi wszystko, żeby taki poziom utrzymał się, jak najdłużej.

Szukanie punktów

Maturzyści, którzy nie zgadzają się z wynikiem egzaminu maturalnego mają możliwość wglądu do pracy, złożenia wniosku o przeliczenie punktów i o ponowne zweryfikowanie rozwiązań poszczególnych zadań.

- Najwięcej osób decyduje się na to, gdy mają 14 punktów a chcą mieć 15. Dotyczy to matematyki, ale też języka polskiego. Na znalezieniu dodatkowych punktów zależy też tym, którzy zdawali chemię i chcieliby studiować medycynę - mówi Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku. Aby obejrzeć pracę trzeba złożyć wniosek. Wgląd następuje nie dłużej niż w ciągu pięciu dni roboczych od otrzymania zgody od dyrektora OKE.


Info z Polski. Przegląd wiadomości z tygodnia

Matura 2016

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!