Szykuje się kolejna zimowa wędrówka z cyklu Beskid Kaszubski dla miłośników przyrody, poznawania świata. - To dwudniowa beztroska wędrówka piesza przez Pojezierze Kaszubskie przez obszar dawnego pogranicza polsko-gdańskiego - wyjawia Piotr Kowalewski, organizator i przewodnik turystyczny. - Obszar leży z dala od często uczęszczanych szlaków - będzie więc dość odludnie.

Wędrówka z cyklu Beskid Kaszubski - 25 i 26 lutego 2017
Program:
25 lutego 2017
godz. 10 - Spotkanie na przystanku autobusowym w Nowej Karczmie. Możliwy dojazd z Gdańska i Kościerzyny.
Przejdziemy się wzdłuż ukrytych w głębokich rynnach jezior Psinko, Grabówko, Małe Kamionki i Łąkie. To ostatnie leży na dawnej granicy polsko-gdańskiej. Spróbujemy chociaż z oddali zlokalizować dawną strażnicę w Sztofrowej Hucie. Dalej przez okolice Trzepowa dojdziemy do Częstocina.
Dokładna trasa będzie zależała od warunków w terenie i kondycji uczestników.
Długość, ok. 17 km, suma podejść ok. 300 m.
>>> II Wędrówka z cyklu Beskid Kaszubski - Jar Raduni i wąwóz Trątkownicy 2016
26 lutego 2017
Mijając malownicze Jezioro Połęczyńskie przejdziemy znów na dawną stronę polską do Połęczyna, obok dawnego kościoła ewangelickiego. W Kameli spróbujemy odnaleźć kolejną strażnicę. W Hopowie obejrzymy dobrze zachowany układ tej wsi, chëcz i kuźnię Walkuszów oraz kalwarię ze stacjami rzeźbionymi w drewnie przez twórców ludowych z Pomorza. W zależności od czasu skierujemy się w stronę dworu w Wyczechowie lub Lasu Hopowskiego. Wędrówkę zakończymy w godzinach popołudniowych (14-16) w Somoninie i Kiełpinie.
Powrót w stronę Trójmiasta lub Kościerzyny koleją SKM.
Dokładna trasa będzie zależała od warunków w terenie i kondycji uczestników.
Długość, ok. 15 km, suma podejść ok. 600 m.

Należy zabrać:
dobre obuwie i odzież
karimatę i śpiwór
prowiant
latarkę

Zgłoszenia drogą mailową:
kontakt@wanoga.eu

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!