Warta Sieradz - Widzew II Łódź 3:3! (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz - Widzew II Łódź 3:3
Warta Sieradz - Widzew II Łódź 3:3 Fot. Dariusz Piekarczyk
Bardzo dobry mecz oglądali kibice w Sieradzu na inaugurację nowego sezonu III ligi łódzko-mazowieckiej. Warta Sieradz - Widzew II Łódź 3:3! To był zacięty i emocjonujący mecz, a podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Łodzianie, prowadzeni przez trenera Rafała Pawlaka, objęli prowadzenie. Szkolny wręcz błąd sieradzkiej obrony wykorzystał Bartosz Narożnik i strzałem w długi róg nie dał szans Kamilowi Adamkowi na skuteczną interwencję. Za to w 23 minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Mitek z Warty. Piłka minęła mur z lewej strony, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Gol godny ekstraklasy! Parę minut później szaleństwo wśród fanów Warty. Łukasz Mitek sprytnie przelobował Mateusza Wlazłowskiego i 2:1 dla miejscowych! Widzew wyrównał jeszcze przed przerwą. Szybką kontrę golem zakończył Bartłomiej Grube.
Pierwsza akcja Widzewa II po zmianie stron i gol! Kamila Adamka pokonał Bartosz Narożnik. Warta atakowała. Najpierw piłka po strzale, grającego kapitalny mecz Łukasza Mitka, trafiła w poprzeczkę. W końcu z rzutu rożnego dośrodkował Michał Bogdan. Maksymilian Rozwandowicz chciał piłkę wybić, ale trafił do własnej bramki, a więc Warta Sieradz - Widzew II Łódź 3:3!
Obie drużyny miały okazje na zdobycie zwycięskiego gola. Ten jednak nie padł i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Kibice oglądali jednak dobre spotkanie. Warto dodać, że na trybunach zasiadło około 800 fanów futbolu. Były zorganizowane grupy kibiców Warty i Widzewa, które dopingowały swoich ulubieńców, co niezwykle ważne, kulturalnie. Jednym słowem, udana inauguracja sezonu 2013/2014 w Sieradzu. Przypominamy - Warta Sieradz - Widzew II Łódź 3:3!

0:1 - Bartosz Narożnik (10),
1:1 - Łukasz Mitek (23, rzut wolny)
2:1 - Łukasz Mitek (28),
2:2 - Bartłomiej Grube (41),
2:3 - Bartosz Narożnik (46)
3:3 - samobójczy, Maksymilian Rozwandowicz (65).