Tak będzie wyglądał budynek z zewnątrz po modernizacji Tak będzie wyglądał budynek z zewnątrz po modernizacji

(© Fot. Mat. UG w Pszczółkach)

W Pszczółkach powstaje „Kamienica Kultury”. Będzie to obiekt, w którym będą organizowane różne wydarzenia kulturalne dla mieszkańców.

Do końca 2018 roku gminny budynek przy ul. Pomorskiej 20 w Pszczółkach ma być w pełni funkcjonalnym obiektem kultury. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Całkowity budżet projektu wynosi 459 995,13 zł, w tym 292 694 zł środki z EFRROW.

- Budynek w całości zostanie przeznaczony pod działalność kulturalną - mówi Olga Laskowska, kierownik referatu inwestycji i rozwoju gminy w Urzędzie Gminy w Pszczółkach. - W Pszczółkach nie ma domu kultury, świetlicy, tylko biblioteka. W pozostałych większych miejscowościach gminy są takie obiekty. Stąd pomysł, by stworzyć miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli brać udział w warsztatach i wydarzeniach kulturalnych.

Modernizacja obejmuje przebudowę całego obiektu wraz z kompleksową wymianą instalacji sanitarnych, elektroenergetycznych i centralnego ogrzewania. W budynku o powierzchni 233 metrów kw. wydzielona zostanie sala wystawienniczo-widowiskowa o pow. 80 metrów kw., wielofunkcyjna sala warsztatowa o pow. 30 metrów kw., pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Podjazdy dla wózków i odpowiednie parametry drzwi i pomieszczeń zapewnią dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych oraz osób starszych poruszających się na wózkach.

- Prace są na etapie rozbiórki części budynku, ale są już zamawiane elementy do przebudowy. Do końca tego roku budynek ma być ukończony. W przyszłym będziemy wyposażać - dodaje Olga Laskowska.

Info z Polski. Przegląd wiadomości z tygodnia)

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!