(© Tomasz Bołt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak zapewniają kolejarze, wiosenne remonty infrastruktury kolejowej spowodują tylko drobne niedogodności dla pasażerów pociągów.

Prace torowe, jakie będą prowadzone przez PKP PLK w drugiej połowie marca i w kwietniu, wpłyną na zmiany w ruchu pociągów w regionie. Jak uspokaja Ewa Symonowicz-Ginter, rzecznik PKP PLK, prace spowodują jednak tylko drobne utrudnienia i by przyzwyczaić pasażerów, kolej informuje o naprawach odpowiednio wcześnie.

Najpoważniejszą zmianą w okresie między 14 a 27 marca będzie kursowanie pociągów pomiędzy Gdańskiem Wrzeszczem a Sopotem tylko po jednym torze. Wykonywane będą wówczas prace związane z przebudową sieci trakcyjnej oraz naprawą płyt peronowych na przystanku w Gdańsku Oliwie i Sopocie.

- Na odcinkach przyległych w różnych terminach do końca kwietnia zakładamy również kilkudniowe lub częściej kilkugodzinne wyłączenia torów związane z punktowymi pracami utrzymaniowymi - informuje Ewa Symonowicz-Ginter.

Na nowości niemal przez cały kwiecień (od 1 do 28) muszą się przygotować jeżdżący Szybką Koleją Miejską w kierunku Rumi. Zostanie tam wówczas wyłączony tor nr 5, który ma zostać wydłużony do peronu nr 1. Wskutek tych prac część składów SKM zacznie lub skończy bieg nie w Rumi, a w Gdyni Chyloni bądź Redzie.

Przez trzy dni w marcu (26-28) zamknięta także będzie linia między Rumią a Wejherowem. Część pociągów SKM będzie kursowała wtedy w zmienionym rozkładzie. Niektóre ze składów jadących z lub do Lęborka pojadą w skróconej relacji Wejherowo - Lębork - Wejherowo, a dalej do Trójmiasta podróżni będą kontynuować podróż, korzystając z pociągów relacji Wejherowo - Gdańsk.

Funkcjonowanie jednego toru między Wrzeszczem a Sopotem wpłynie także na kursowanie 10 pociągów Przewozów Regionalnych, które w drugiej połowie marca będą zaczynać i kończyć swój bieg w Gdańsku Głównym, a nie w Gdyni. Zmiany te dotyczyć będą składów z Malborka, Elbląga, Laskowic Pomorskich, Smętowa i Bydgoszczy.

Dla umożliwienia pasażerom tych pociągów dojazdu na terenie Trójmiasta w okresie remontów na odcinku Gdańsk Główny - Gdynia Chylonia bilety jednorazowe i okresowe PR będą honorowane w wyznaczonych pociągach PKP SKM.

Bezstresową przesiadkę między składami PR a SKM mają podróżnym od 14 do 27 marca zapewnić wydłużone postoje w Gdańsku Głównym.

Od 12 do 24 kwietnia prace polegające na stabilizacji torów wykonywane będą także na stacji w Pruszczu Gdańskim. Tu jedynymi niedogodnościami mają być jednak tylko czasowe zamknięcia niektórych peronów i nie mają znacząco wpłynąć na aktualne rozkłady jazdy.

Pendolino wydłuża swoją trasę z Trójmiasta do Kołobrzegu


PKP Intercity potwierdziło to, co zapowiadało od wielu miesięcy - od 29 kwietnia Pendolino wydłuża swoją trasę z Trójmiasta do Kołobrzegu.

To będzie oczywiście fragment połączenia Kraków-Kołobrzeg. W naszym województwie od końca kwietnia ten pociąg będzie się zatrzymywał poza Trójmiastem (Gdańsk Gł., Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Gł.) także w Lęborku oraz Słupsku, by dalej przez Koszalin dotrzeć do uzdrowiska.

Z Gdańska Głównego pociąg będzie ruszał codziennie oprócz sobót o godz. 19:08. Podróż do Kołobrzegu potrwa około trzech godzin. Z uzdrowiska Pendolino do Trójmiasta ruszać będzie o 5:57 (z wyjątkiem niedziel). Nie jest jeszcze znana oficjalna cena biletów na nowe połączenie, jednak wiadomo, że podróż z Trójmiasta do Kołobrzegu kosztować będzie nie mniej niż 79 zł. (MP)


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!