(© Fot. KPP w Pruszczu Gdańskim)

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka podejrzanego o kradzież wózka dziecięcego. Mężczyzna jadąc w nocy na nieoświetlonym rowerze, ciągnął za sobą wózek dziecięcy. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Pokrzywdzony oszacował wartość wózka na kwotę 600 złotych.

We wtorek (11 lipca br.) o godz. 1.00 pruszczańscy policjanci patrolujący rejon Juszkowa zauważyli rowerzystę jadącego bez świateł, który ciągnął za sobą wózek dziecięcy.

- Na widok zbliżającego się radiowozu mężczyzna zaczął uciekać - informuje asp. sztab. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim. - Po chwili został zatrzymany. Kontrolującym go policjantom nie chciał podać swoich danych osobowych oraz powodu dlaczego przed nimi uciekał.

Stróże prawa przewieźli mężczyznę oraz zabezpieczone przy nim rzeczy do komendy w Pruszczu Gdańskim.
- Po sprawdzeniu jego danych osobowych okazało się, że jest to 17- letni mieszkaniec Straszyna, gmina Pruszcz Gdański. Podczas rozmowy mężczyzna oświadczył, że kilka minut przed zatrzymaniem ukradł wózek stojący na posesji w Straszynie. Śledczy ustalili pokrzywdzonego, który rozpoznał wózek jako swoją własność. Oszacował jego wartość na kwotę 600 złotych. Policjanci sprawdzają czy rower, którym jechał zatrzymany jest jego własnością, czy też pochodzi z kradzieży - dodaje rzecznik pruszczańskiej policji.

Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kradzieży wózka dziecięcego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Info z Polski. Przegląd wiadomości z tygodnia (06.07)

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!