Przedstawiciele powiatu gdańskiego laureatami sportowego plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego”

Zbigniew Brucki
Rozstrzygnięty został najstarszy na Pomorzu, bo już 62. Plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” na Najpopularniejszego Sportowca, Najpopularniejszego Trenera i Najpopularniejszą Drużynę 2014 roku.

Ci, którzy w drugim, decydującym wojewódzkim etapie naszego plebiscytu w poszczególnych kategoriach zajęli lokaty 1-3 otrzymają nagrody finansowe.

Zostaną one wręczone w piątek, 9 stycznia podczas uroczystej gali, która będzie transmitowana na żywo na antenie Telewizji Gdańsk. Podczas tej uroczystości dyplomami i pamiątkowymi zegarkami uhonorowani zostaną też zwycięzcy powiatowego etapu plebiscytu w każdej kategorii.

W każdej z kategorii miejsca na podium zajęli przedstawiciele powiatu gdańskiego. Wśród sportowców trzecie miejsce zajęła Patrycja Kaniowska. 17-letnia zawodniczka Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO Pruszcz Gdański otrzymała 1248 głosów. Zwyciężyła Karolina Siódmiak. Na piłkarkę ręczną AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk oddano 2664 głosy. Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Szyszko uprawiający karting w AK Morskim Gdynia. On otrzymał 2567 głosów. W gronie szkoleniowców na trzech czołowych pozycjach uplasowali się trenerzy piłki nożnej.

Drugie miejsce na podium zajął nauczyciel wychowania fizycznego z pruszczańskiego Zespołu Szkół nr 4, 52-letni Zbigniew Górniewicz. Na niego Czytelnicy oddali 1794 głosy. Wygrał Karol Złonkiewicz z KP Gdynia (2102 głosy), a trzecią lokatę zajął Tomasz Myszewski z Wejherowa (1026).

Wśród drużyn trzecią pozycję zajęły młode koszykarki GTS Karol Rotmanka. Na wychowanki trenerów Romana Pawłowskiego i Marka Gotartowskiego Czytelnicy oddali 4298 głosów. Zwyciężyły szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. One otrzymały aż 7473 głosy. Na drugiej pozycji uplasowała się piłkarska drużyna juniorów rocz. 2002 Pogoni Lębork. Na nią Czytelnicy oddali 7051 głosów.

Ze wszystkimi wynikami głosowania można się zapoznać w piątek, 2 stycznia w głównym wydaniu „Dziennika Bałtyckiego”, a już teraz na naszej stronie internetowej: www.dziennikbaltycki.pl