(© Materiały prasowe)

18 sierpnia o godz. 17 w Sali Prób (ul. J. Kochanowskiego 71) w Pruszczu Gd. spektakl dla dzieci - „Opera jak z bajki”. Na przedstawienie zapraszają artystki z objazdowego teatru Les Femmes, czyli...Kopciuszek z rodziną, Jaś i Małgosia, Nimfy Wodne, brytyjskie Czarownice oraz waleczna Walkiria!

„Opera jak z bajki” to kolaż operowy przygotowany z myślą o najmłodszych.
- Spektakl składa się z fragmentów oper różnych kompozytorów, którym została nadana nowa, spójna fabuła - mówi Joanna Sobowiec-Jamioł z Les Femmes. - Przedstawienie, na wzór „prawdziwej” opery, składa się z IV aktów. Każdy dotyczy innego opowiadania. Aby arie, duety i tercety były zrozumiałe, oryginalny tekst został zastąpiony autorskimi tekstami w języku polskim. Wszystkie dialogi, zarówno te z dziećmi jak i na scenie, są w postaci improwizowanych recytatywów (śpiewnej melodeklamacji), również w języku polskim.
W programie, z premedytacją, zostały wykorzystane fragmenty oper o tematyce baśniowej. Pojawiają się rarytasy literatury operowej, dzięki czemu spektakl jest równie atrakcyjny dla dorosłych wyjadaczy tej dziedziny sztuki...

18 sierpnia godz. 17.00
Wykonawcy:LES FEMMES & Łukasz Jankowski

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!