Pruszcz Gdański pozyskał ponad 7 mln zł dofinansowania do budowy kanalizacji i zbiornika retencyjnego. Na zbiorniku powstaną tereny rekreacyjne, w tym m.in. boisko i górka saneczkowa.

Pruszcz Gdański otrzyma ponad 7,04 mln zł (70 proc. kwoty wnioskowanej) na realizację projektu pt. „Wzmocnienie odporności regionu na zagrożenia powodziowe i susze poprzez budowę kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych w rejonie ulic Olszewskiego, Wróblewskiego, Mościckiego, oraz Os. Strzeleckiego w Pruszczu Gdańskim.”

W ramach projektu, do końca roku na terenie za garażami i pawilonami handlowymi przy ul. Obrońców Pokoju, ma zostać wybudowana kanalizacja deszczowa z dużym podziemnym zbiornikiem retencyjnym, na którym powstaną tereny rekreacyjne.

- Dzięki tej inwestycji chcemy opóźnić spływ wody do Kanału Raduni - mówi Wojciech Gawkowski, zastępca burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Na ok. 14 tys. m kw. ma powstanie m.in. ciąg pieszo-rowerowy prowadzący przez „Ogrodnika” i ul. 24 Marca do ul. Wojska Polskiego, dodatkowa ścieżka rowerowa, wielofunkcyjne boisko (do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej oraz tenisa), osobne place zabaw dla dzieci do lat trzech i starszych, siłownia zewnętrzna, a także górka saneczkowa o długości ok. 50 m. i 10 proc. nachyleniu.

Ponadto powstaną też... trzy wybiegi dla psów z podziałem na ich wiek: dla psów do 1,5 roku, od 1,5 roku do 6 lat i psów powyżej 6 lat. Jak tłumaczy zastępca burmistrza miasta, takie rozwiązanie to odpowiedź na sygnały mieszkańców.

W Pruszczu Gd. zbiorniki retencyjne znajdują się przy TBS (ul. Cicha), pod boiskiem do siatkówki plażowej przy Centrum Kultury i Sportu, czy u zbiegu ul. Kasprowicza i Kopernika (przy Lidlu).

Natomiast kolejne planowane są przy ul. Zastawnej (remont tej drogi ma zostać przeprowadzony do końca czerwca 2018 r.) i pod ul. Jaśminową.


Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!