Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Matejki. Spotkania odbyły się pod nazwą "Bądź widoczny, bądź bezpieczny na drodze". Policjanci przypomnieli o tym, że kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

W czwartek (16 marca br.) w godz. 8.00-13.00 policjanci z pruszczańskiej drogówki prowadzili 16 spotkań z dziećmi klas 0-III ze szkoły podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

- Prelekcje poświęcone były promowaniu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Uczniowie poznali podstawy bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowe znaki drogowe. Omówiono znaczenie elementów odblaskowych dla bezpieczeństwa pieszych na drodze. Rozmawiano także o rozważnym uczestniczeniu w ruchu drogowym, przypomniano zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz znaczenie sygnalizacji świetlnej dla bezpieczeństwa pieszych. Szczególną uwagę zwrócono na pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Przypomniano, że mają obowiązek noszenia odblasku w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca jadąc po zmroku szybciej zauważy z większej odległości pieszego z odblaskiem niż osobę w ciemnym ubraniu bez niego - informuje asp.sztab. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik KPP w Pruszczu Gd. - Na zakończenia spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe i zobowiązały się je nosić dla poprawy widzialności po zmroku.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!