(© Archiwum)

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim po krótkotrwałym pościgu na jednej z ulic miasta zatrzymali kierowcę hyundaia. 30-latek był nietrzeźwy miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie miał w ogóle uprawnień do kierowania. Swoją ucieczkę zakończył uderzając w ogrodzenia posesji oraz przyczepę reklamową stojącą na podwórku. Mężczyzna został ukarany trzema mandatami na łączną kwotę 1500 złotoch oraz 14 punktami karnymi.

W niedzielę (12 lutego br.) o godz. 00.05 policjanci z pruszczańskiej drogówki patrolujący rejon Pruszcza Gdańskiego na jednej z ulic zauważyli kierowcę hyundaia jadącego od lewej do prawej krawędzi jezdni.

- Zawrócili i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych usiłowali zatrzymać samochód. Kierowca nie reagował, uciekając stracił panowania na kierownicą i uderzył w ogrodzenie posesji oraz przyczepę reklamową stojącą na podwórku - informuje asp. sztab. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik KPP w Pruszczu Gd.

Policjanci sprawdzili dane kierowcy oraz podróżujących z nim pasażerów.

30-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego kierujący samochodem był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie miał w ogóle uprawnień do kierowania - informuje rzecznik policji. - Mężczyzna został ukarany trzema mandatami karnymi za niezastosowanie się do poleceń w celu uniknięcia kontroli, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie pomimo braku uprawnień na łączną kwotę 1500 złotych. Łącznie nałożono na niego 14 punktów karnych.

Podróżujący z nim 59-letni właściciel auta został ukarany 300 zlotowym mandatem karnym za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!