Urząd Miasta Pruszcz Gd. przypomina, że od tego roku obowiązują nowe opłaty za posiadanie psów. Opłata za psa płatna jest do dnia 31 marca na rachunek Gminy lub do Kasy Urzędu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nowe opłaty wynoszą:
- 100 zł w przypadku posiadania elektronicznie nie oznakowanego i niewykastrowanego bądź niewysterylizowanego psa
- 40,00 zł w przypadku posiadania elektronicznie oznakowanego psa
- 40,00 zł w przypadku posiadania wykastrowanego bądź wysterylizowanego psa
- 10,00 zł w przypadku posiadania elektronicznie oznakowanego i wykastrowanego bądź wysterylizowanego psa.

Pruszcz Gd.: Więcej za psa bez czipa

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ana (gość)

Już nie ma podatku od posiadania psa tylko opłata. Opłata różni się od podatku tym, że instytucja, która taką opłatę pobiera musi coś zaoferować w zamian. Jeżeli nie może wszystkim dogodzić tzn. dać coś w zamian aby wszyscy byli zadowoleni, to może lepiej zrobić tak jak miasto Gdańsk tzn . nie pobierać takiej opłaty, a karać np. za nieposprzątanie po swoim pupilu

Ktoś (gość)

Gdyby inni zwracali uwagę a nie mieli to w d... to właściciel psa zachowałby się inaczej. Również zwracam uwagę i mam podobne wrażenia. Straż Miejska na tą chwilę zajęta jest fotoradarami i parkowaniem pod ZSO nr4, więc nie mają czasu na kupy, no chyba że miasto ma ochotę na większą kasę. Jednak wracając do podatku - ok. niech będzie, ale skoro pies "zapłacił" podatek to czemu ma zakaz chodzenia po Centrum? - rozwiazanie problemu kup w Mieście?

Romik (gość) (Ktoś)

"Zwracajcie uwagę właścicielom."

Zwracam. Bezskutecznie. Czy mam w związku z tym tą kupę podrzycać właścicielowi na jego wycieraczkę czy też robić fotki z dedykacją dla Straży Miejskiej?
Jak inaczej dotrzeć do ludzi, którzy cywilizowane zwrócenie uwagi mają w d?

Ktoś (gość)

Jak to podnosi na duchu: bliźniemu dokopać. Macie pretensje do srających psów? Zwracajcie uwagę właścicielom. A nie żale na forum. A może głupio sąsiadowi zwrócić uwagę. Tu mowa o podatku za czworonoga,a nie za ich odchody.

Romik (gość)

Miłośnicy piesków! Nie minusować tu za prawdę, a łopatką pomachać trochę za swoim pupilem!

egon (gość)

Widząc te odchody na chodniku, placu zabaw i trawnikach, opłata powinna tyle wynosić ale miesięcznie.