(© Przemek Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę o godz. 21 odbędą się protesty przeciwko projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS.

- Solidarnie z Łańcuchem Światła pod Sądem Najwyższym w Warszawie zapraszamy tych z Państwa, którzy nie mogą uczestniczyć w warszawskich wydarzeniach, do zapalania świec pod budynkami Sądu Apelacyjnego, Sądu Okręgowego w Gdańsku i Sądu Rejonowego w Gdyni. - Są instytucje, których niezależność gwarantuje, że jesteśmy obywatelami demokratycznego państwa prawa.

Wydarzenie zaplanowano na godz. 21 w wielu miastach w Polsce. Organizatorzy proszą by przynieść jedynie świece, bez transparentów i emblematów.


Wideo: TVN24/x-news
Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (154)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Joandrzej (gość)

Andrzej Mikosz
7 godzin temu
W jutrzejszym "Dzienniku. Gazecie Prawnej" mój długi tekst na temat tego, że parlamentarny pucz przeprowadzony przez PiS nie ma nic wspólnego z reformą wymiaru sprawiedliwości. Nie adresuje przyczyn jego słabości, żeruje na jego patologiach i prowadzi do ich pogłębienia.
PiS przeprowadził ustawę o SN z naruszeniem art. 123 Konstytucji, dotyczącego procedowania projektów ustaw. Dlatego mowa o "puczu parlamentarnym" przeciwko władzy sądowniczej jest adekwatna.
Co więcej:
Wszyscy wyborcy PiSu wierzą, że jest to reforma. Nie. Zostaliście okłamani. To nie jest reforma. Jest to pogłębienie tych patologii wymiaru sprawiedliwości, które najbardziej Polaków bolą.
Nie życzę "miłej" lektury. Bo rzeczywistość nie jest "miła".

Joandrzej (gość)

Minister skarbu państwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza Andrzej Mikosz w facebookowym poście podkreśla, że to, co działo się w ostatnich dniach w polskim Sejmie to "pucz parlamentarny", który przeprowadziło Prawo i Sprawiedliwość.

Joandrzej (gość)

Do wyborców pis: w TVP tego nie zobaczycie, więc żeby obejrzeć masowe protesty w całym kraju musicie włączyć inny kanał.

Joandrzej (gość)

BTW, tłumy na ulicach dziś wieczorem to dobry znak, znak końca. Tego juz się nie da cofnąć. Koniec nastąpi przy pierwszym potknięciu gospodarczym, bo niestety tak to juz jest, że inteligencja rewolucji nie zrobi. A masy ruszą wtedy i się skończy zabawa. Amen.

Joandrzej (gość)

Nie śmiem marzyć, ale gdyby tak Adrianowi coś odbiło i zawetował te cuda prawne, to co by na to powiedziała pisowska gawiedź na tym forum? Jak szybko stałby się wrogiem nr 1? Skrociliby mu kadencję?

feluś (gość) (bolo)

Większość Polaków NIE głosowała na PiS! Na PiS głosowało bodajże 38% Polaków,czyli nie większość, ale dzięki ordynacji wyborczej PiS wygrało wybory i ma większość parlamentarną.Dla takiego bolo to kosmos!. Świat wg bola jest prosty jak konstrukcja cepa - jeśli PiS ma większość w Sejmie to znaczy że zagłosowała na PiS większość Polaków. Kropka
Bolo to typowy wyborca PiS słabo wykształcony, prostak, wulgarny o rozdmuchanym ego.

marchewka prosto z pola nieopryskiwana (gość) (bolo)

Zostaw epitety posłom, po co wyzywasz?
Pis wygrał, w przeciwieństwie do nich, nikt tego nie kwestionuje, co oni robili gdy przegrywali. Wydajesz się oczytany, wiec nie zaprzeczysz.
Ale wygrał bez większości konstytucyjnej, i to jest klucz. Czyli łamie prawo, najwyższy akt prawny w kraju.
Stosunek do prezydenta? Przypomnieć Ci jak Jarosław mówił do Komorowskiego per ten pan? Nie chodzenie na spotkania pomimo zaproszenia...
I jeszcze stosunek do "donoszenia za granicę". Chyba najzabawniejsze. Te krucjaty w PE w sprawie koncesji dla Trwam, fałszowania wyborów, Smoleńska.
Nie byłem fanem rządów PO, trudni mnie posądzić o sprzyjanie im, ale bądźmy jako obywatele sprawiedliwi dla wszystkich polityków.

marchewka prosto z pola nieopryskiwana (gość) (bolo)

Doszedłem tam, gdzie jestem, nie narzekam.
Nic się tu nie zmienia? I to jest największe kłamstwo, którego używa obecny rząd. A dlaczego Ukraińcy chcą u nas pracować? W 1990 zaczynaliśmy z podobnego poziomu, nawet niższego. Podróżuje po Europie wschodniej, wiem na jakim etapie są dziś Bułgaria, Rumunia. Oni nam zazdroszczą. Ładu, porządku konstytucyjnego. Uważają nas za lud północy, trochę jak my Skandynawie.

bolo (gość) (feluś)

POsłuchaj qrwo nie Polska !!!! Kto qrwo wygrał wybory ????? PO czy PiS ???? Większość Polaków wybrała PiS i tenże PiS reprezentuje na w sejmie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proste jak 2x2 że jest 4 ale Tobie czerwona szmato daleko do matematyki dla Ciebie Kijowski to gość i autorytet tusk złodziej to autorytet + uchodźcy z Afryki. tego chcesz mendo????
Ten kto wygrał ma większość i ten dyktuje warunki !!! Czaisz to qrwo nie POlska !!!!

Michnik znowu bełkotał i sie opluł !Pe pe pe pe ahahahaaa (gość) (feluś)

Dorosnij człowieku i nie hejtuj! Gowno kogo obchodzi kto co napisał! Dostałeś idioto gorączki hejterskiej! Weź paracetamol Feluś!
Ludzie sraja na PO i Szmalcowników Niemieckich .
Widac zaszczepiłeś sie hejtem..! Idz sie lecz półgłówku!

Michnik znowu bełkotał i sie opluł !Pe pe pe pe ahahahaaa (gość) (feluś)

Ty skonczony idioto 40% to wiekszosc w polskim parlamencie ! Tak komuchy z PZPR ustaliły nam ordynacje wyborcza ! PiS ma wiekszosć co PO moze pozazdroscic! Nastepne wybory PiS bedzie miał wiekszosć konstytucyjną! Wtedy sie obsrasz na rzadko Felek ! Ahahahahaaaaaaa

Michnik znowu bełkotał i sie opluł !Pe pe pe pe ahahahaaa (gość) (xXx)

To musisz duzo hejtować . Zal dope sciska? To trzeba biec do kibelka