Powiat gdański: 240 chłopców walczyło w turnieju piłki nożnej

Zbigniew Brucki
Wśród najmłodszych, ośmiolatków, w turnieju najlepsi okazali się chłopcy z Osiczanki Osice Fot. Nadesłane
24 drużyny w trzech kategoriach walczyły w Osicach w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Gdańskiego.

240 młodych piłkarzy rywalizowało w Osicach w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Gdańskiego. Współzawodnictwo odbyło się w trzech kategoriach wiekowych. W każdej wystąpiło 8 zespołów.

Z reprezentujących powiat gdański najlepiej spisali się chłopcy w turnieju U-8. Pierwsze miejsce zajęła Osiczanka Osice, drugie GTS Straszyn, trzecie - Czarni Pruszcz Gd., a czwarte GKS Kowale. Kolejne lokaty zajęły: 5. KS Sulmin, 6. Orzeł Subkowy, 7. AS Piłeczka Pruszcz Gd., 8. MZKS Hel. W zwycięskiej Osiczance występowali: Karol Surzyn, Michał Podbielski, Karol Woelk, Filip Krefta, Marcel Kuniec, Marek Dubiella, Alan Kowalski, Maksymilian Pogorzelski i Ksawery Dutkowski. Najlepszym bramkarzem turnieju okrzyknięto Macieja Klimczuka z GTS Straszyn, zawodnikiem - Maksymiliana Pogorzelskiego, a królem strzelców został Alan Kowalski (obaj z Osiczanki).

W kategorii U-9 triumfowali chłopcy z GKS Kowale: Jacek Jażdżewski, Dominik Koenner, Szymon Dziedzia, Sebastian Stanisławski, Borys Lemański, Michał Rorzkowski, Marcel Głogowski, Adrian Cirkowski i Karol Bławat. Kolejne lokaty zajęły zespoły: 2. AS Piłeczka Pruszcz Gd., 3. Orzeł Subkowy, 4. Victoria Koronowo, 5. Escola Futbolu Pruszcz Gd., 6. Osiczanka Osice I, 7. Czarni Przemysław. 8. Osiczanka II. Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Michała Roszkow-skiego z GKS Kowale, bramkarzem - Szymona Gołąbko z AS Piłeczka, a najlepszym snajperem został Dominik Menclik z Victorii.

W kategorii U-14 triumfowała pierwsza drużyna Olimpii Elbląg, a druga uplasowała się na drugiej pozycji. Kolejne miejsca zajęły: 3. GTS Straszyn, 4. Victoria Koronowo, 5. Osiczanka Osice I, 6. Lisovia Lisewo, 7. Osiczanka II, 8. Potok Pszczółki. Najlepszym zawodnikiem uznano Marcina Czernisa z Olimpii, bramkarzem - Karola Kamińskiego z Osiczanki, a królem strzelców został Marcel Niepsuj z GTS Straszyn.