Polska przegrała, Kobylińska kontuzjowana [ZDJĘCIA]

(stan)
Polska przegrała w hali AWFiS w Gdańsku z Białorusią 23:24 w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego.

Polki objęły prowadzenie 2:1 po rzucie Moniki Kobylińskiej. Niestety, rozgrywająca Vistalu Gdynia już w 8 minucie doznała kontuzji i więcej nie pojawiła się na parkiecie. Biało-czerwonym mecz przestał się układać i to rywalki objęły prowadzenie różnicą dwóch bramek, a pierwszą połowę wygrały 12:11.

Białorusinki drugą część spotkania rozpoczęły od podwyższenia prowadzenia. Biało-czerwone goniły, aż w 52 minucie po rzucie Katarzyny Janiszewskiej objęły prowadzenie 22:21. Nie utrzymały go jednak do końca. Szczypiornistki z Białorusi wyszły na prowadzenie 24:23 i choć Polski zdjęły bramkarkę i zagrały w przewadze w polu, to rzut Marty Gęgi był niecelny.

Z drużyny Vistalu - oprócz Kobylińskiej - zagrały także Janiszewska i dobrze broniąca Weronika Kordowiecka. Polki zagrają z Ukrainą w sobotę o godzinie 18 i ze Słowacją w niedzielę o godz. 14. Oba mecze w hali AWFiS w Gdańsku.

Polska - Białoruś 23:24 (11:12)

Polska: Kordowiecka, Płaczek - Janiszewska 3, Kobylińska 1, Achruk 4, Drabik, Gęga 4, Grzyb 3, Balsam 1, Galińska, Roszak 2, Kozłowska, Lisewska 2, Szarawaga, Nocuń 1, Michałów 2