(© PIOTR SMOLINSKI)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie żyje Wojciech Młynarski. Informację o jego śmierci przekazała na swoim profilu na Facebooku jego córka Paulina Młynarska. Wojciech Młynarski miał 76 lat.

Na swoim profilu na Facebooku jego córka Paulina Młynarska napisała:Wojciech Młynarski - poeta, reżyser i satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, tłumacz. Urodził się 26 marca 1941 w Warszawie.

Debiutował na początku lat 60. w kabarecie i teatrze w klubie studenckim Hybrydy. W 1963 ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Od połowy lat 60. współpracował z kabaretami Dudek, Owca i Dreszczowiec. Utwory z tego okresu to m.in.: W Polskę idziemy, Po prostu wyjedź w Bieszczady, Ludzie to kupią, W co się bawić. Pracował również w telewizyjnej redakcji rozrywki. Stworzył wówczas cykl Porady sercowe, w tym utwór Polska miłość, a także piosenkę Niedziela na Głównym (1964) nawiązującą do Dimanche à Orly Gilberta Bécaud - podaje Wikipedia.

W latach 70. zaczął pisać większe formy, zwłaszcza libretta operowe i musicalowe.

Na scenie Teatru Ateneum realizował również programy autorskie poświęcone wybitnym artystom i twórcom, m.in.: Brelowi, Hemarowi, Ordonównie oraz Wysockiemu.

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Zenkowi może pięty lizać (gość)

  GW już mu wypomiała polityczne zagrywki. Sowietom od Szechtera nic nie umknie.
  Za córke Agate będzie się w grobie przewracał co Polaków wyzwała od różnych. Stary cap dla starego pokolenia

  Stowarzyszenie efas !!!!

  Każdy musi kiedyś umrzeć taki jest nasz los ale nie trzeba tyle reklam dla czego się nie mówi o takich ludziach bardzo oddanych dla kraju .
  Panie burmistrzu M.Pasieczny już zbliża się trzy miesiące jak nie zawiadamia pański pieniacz sądowy żadnych zawiadomień do Prokuratury czy Sądu Andrzej S. z Rumi służbom mundurowym jest smutno że nie mają co robić .

  zryty tyty (gość) (tyty)

  no i mamy jasność w temacie Marioli Mistrzu gdzie ci tam do Zenka Martyniuka czy Jonatana ale czy warto zawsze trafiać pod strzechy?

  Ronin (gość)

  ON był genialny. Odszedł POETA, a tekściarz, bard, Autor śpiewanych felietonów przy okazji. R.I.P!