Na terenie Wrzeszcza znajdziemy obecnie aż trzy duże centra handlowe: Galerię Metropolia, Galerię Bałtycką i CH Manhattan. Wielkie otwarcie Metropolii już 22 października. Takie zagęszczenie wielkich handlowych molochów nie wszystkich cieszy.

Galeria Metropolia - LISTA SKLEPÓW

- Centra handlowe są zmorą drobnych przedsiębiorców. Sama mam swój własny biznes i widzę, jak na przestrzeni ostatnich lat sukcesywnie spada mi sprzedaż - żali się nasza Czytelniczka, pani Monika, prowadząca we Wrzeszczu wielobranżowy sklep osiedlowy. - Osoby, pracujące w tygodniu, chętniej wybierają się w weekend do domu towarowego, gdzie w jednym miejscu mogą załatwić wszystkie sprawy. Ja to rozumiem. Ale miasto powinno zrozumieć też nas i nie wydawać zgód na budowy co raz to nowych galerii. I tak jest ich w Gdańsku sporo. Kolejne tylko zmniejszają naszą szansę na przetrwanie na rynku - dodaje pani Monika.

Galeria Metropolia w Gdańsku. Wkrótce otwarcie nowego centrum i peronu SKM [PROGRAM]

Eksperci przyznają, że we Wrzeszczu małych przedsiębiorstw praktycznie już nie ma. Ich zdaniem nowe galerie handlowe będą teraz szkodzić już tylko sobie nawzajem. Z czasem wywiąże się między nimi taka konkurencja, że zamiast współistnieć na rynku, zaczną się po prostu z niego eliminować.

Oprócz wspomnianej Metropolii, zakończenie kolejnego etapu modernizacji będzie już jutro świętować CH Auchan na Jasieniu. Rozbudowała się także Galeria Morena. W zeszłym tygodniu, kiedy na ekranach nowego multipleksu Cinema 3D wyświetlono pierwszy film, w centrum handlowym pojawiło się blisko pięćdziesiąt tysięcy osób. Nie dość na tym. W centrum miasta powstaje bowiem Forum Gdańsk, gdzie także znajdzie się część handlowa. Ma być otwarte w połowie przyszłego roku. A to oznacza potężną konkurencję choćby dla istniejącego już Madisona. Mniejsze obiekty handlowe powstają zaś w dzielnicach, na przykład przy ulicy Beethovena na Suchaninie.

Wizualizacja Galerii Metropolia:

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  realista (gość)

  Super.............oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla drobnych handlowców te wielkie galerie są zmorą ale dla klientów bardzo odpowiadają. Im więcej ich jest, tym większa konkurencja, a to - można oczekiwać, że coś taniej się kupi. Takie są prawa rynku i nieważne są dla mnie odczucia i sentymenty drobnych sklepikarzy.

  Won z Platformą Niemiecką z Gdańska! (gość)

  Szkoda Gdańska na Adamowicza. Złodziej z PO zaśmieca Gdańsk paskudnymi CH. Współczuję mieszkańcom mieszkać koło takiego grajdołu i jarmarku. Coraz więcej ludzi wybiera internet lub małe butiki bo w molochach wcisną ci badziewie gorsze od lumpeksu. Zarobki ludzi w CH są porażką i jałmużną

  od handlu boss (gość)

  W jednym pomieszczeniu wielkim wybudowac KAPLICE z RELIKWIAMI J.P.II i Alfonsa Popieluszki i Arcybiskupa Nuncjusza Apostolskiego w Watykanie przewielebnego zboczenca seksualnego zbrodniarza seksualnego na DOMINIKANIE dumy polskiego EPISKOPATU J.WESOLOWSKIEGO by moc sie do tych typow pomodlic kiedy zona bedzie kilka godzin zajeta zakupami

  Dariusz K działacz z ''PO'' (gość)

  a ten oszust Adamowicz jeszcze szczeka na wolności co Pierd,olisz że Wrzeszcz jest Twój Nie twoja będzie cela więżenia przy ul. Nowogrockiej ,tam ciebie odholujemy na parę lat .

  wkurowiny wyborca na mafię z PO ! (gość)

  TEN STARY KOMUCH ANDRZEJ RZEPLIŃSKI BĘDZIE ŻEBY GO OBRZUCIĆ JAJAMI CZY POMIDORAMI ADAMOWICZOWI TO ZROBIMY !!!!

  k.k. (gość)

  Elita dzisiaj się bawi , bufet pełen , kelnerzy biegają, jutro rano hołota pójdzie do fastfoodu.Takie jest prawo dzungli gdańskiej.