(© Sylwia Dąbrowa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trener Ferdinando de Giorgi ogłosił listę siatkarzy, którzy są w kręgu jego zainteresowań w tym sezonie reprezentacyjnym. Wśród nich znalazło się aż ośmiu zawodników Lotosu Trefla Gdańsk!

Jak na razie lista siatkarzy jest bardzo długa. Znajdują się na niej aż 62 nazwiska! Oczywiście selekcja trenera Ferdinando de Giorgiego następować będzie stopniowo. Niemniej jednak warty odnotowania jest fakt, że w szerokiej kadrze znalazło się aż ośmiu zawodników Lotosu Trefla. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy mają realne szanse na występ w biało-czerwonych barwach.

Największe szanse na to, by wytrwać aż do samego końca selekcji, ma z pewnością Mateusz Mika, który za kadencji trenera Stephane'a Antigi grał regularnie w kadrze i zbierał bardzo dobre noty. Sporo mówi się też o tym, że w tym roku w reprezentacji ma szansę zadebiutować atakujący Damian Schulz.

Na liście Ferdinando de Giorgiego znaleźli się też libero Piotr Gacek, środkowi Wojciech Grzyb i Bartosz Gawryszewski, atakujący Szymon Romać, a nawet przyjmujący Miłosz Hebda i Bartosz Pietruczuk.

Dla polskich siatkarzy najważniejszą imprezą w tym roku będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce. Rozpoczną się one 24 sierpnia i potrwają do 3 września. Biało-czerwoni rywalizować będą na PGE Narodowym i w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!