Trwa Open'er Festival 2017 w Gdyni! W naszym serwisie znajdziesz wszystkie informacje na temat festiwalu Open'er 2017 - line-up, artyści, dojazd, bilety, zdjęcia, wideo.Foo FightersCiężko uwierzyć, że Foo Fighters wystąpili na Open'erze po raz pierwszy. Amerykanie grają przecież od ponad 20 lat. Co więcej, koncertują wciąż w tym samym składzie. I trzeba przyznać, że robią to profesjonalnie. Nie trzeba ich lubić, by stwierdzić, że to jeden z najlepszych gitarowych zespołów rockowych na świecie.

Podczas czwartkowego koncertu FF zagrali utwory oparte na klasycznym grunge'u, kompozycje akustyczne, dynamiczną perkusję i brudne gitarowe brzmienie. Do tego wszystkiego trzeba dodać wyrazisty, "wrzaskliwy" głos Dave'a Grohla, który nie tylko śpiewał, ale nawiązywał kontakt z publicznością wieloma anegdotami i żartami. "Wiemy, że Radiohead grali 6 godzin, ale my mamy kilka rzeczy do zrobienia" - żartował po 1,5 godzinnym graniu Grohl.

Foo Fighters nie skupili się wyłącznie na materiale z najnowszej płyty. Na Main Stage wybrzmiały największe hity zespołu: „The Pretender”, „My Hero" czy "Best of you". Koncert trwał ponad 2 godziny. Publiczność była wniebowzięta, a można ją było liczyć w dziesiątkach tysięcy.

M.I.A(wideo: Szymon Szewczyk)

Artystka wydała w ubiegłym roku swój piąty album studyjny. Od samego początku była postrzegana nie tylko jako piosenkarka i raperka, ale też autorka tekstów i producentka. Spokojnie można ją dziś nazwać także aktywistką. Na Tent Stage M.I.A zaprezentowała jednak z nowego - mocno zabarwionego politycznie - albumu zaledwie trzy utwory. Większość repertuaru stanowiły taneczne piosenki z jej poprzednich płyt - "Borders", "Pull Up The People", "Bad Girls" i "Bucky Done Gone", przy którym publiczność oszalała.

Artystka dała prawdziwy popis - wokalny i taneczny - tworząc prawdziwy performance (przez kilka kawałków siedziała na górze wielkiego ekranu leadowego). Na bisach - tradycyjnie już - wyszła do publiczności, by śpiewać razem z nią. Na zakończenie usłyszeliśmy "Paper Planes".

Miło było zobaczyć M.I.A po kilku latach nieobecności na Open'erze. Był to najlepszy, jak do tej pory, koncert dzisiejszego dnia. Nieco krótki, bo trwający zaledwie godzinę.

The Kills na Open'er Festival 2017Perkusja, przesterowane gitary, mocny wokal i buntowniczy styl - za to świat pokochał The Kills, czyli Jamie Hince i Alison Mosshart. Zadebiutowali w 2003 r. albumem "Keep On Your Mean Side". Brudne, rockowe brzmienie, które cechowało dotychczasową twórczość duetu dziś nieco przycichło. Na koncercie, który odbył się w czwartek na Main Stage słuchać było dopracowane, melancholijne kompozycje.

Nie bez znaczenia na nowe brzmienie zespołu mógł mieć wypadek Jamiego, podczas którego utracił władzę nad jednym palcem i musiał nauczyć się nowych technik grania czy długa - bo ponad 5-letnia - przerwa. Wydaje się jednak, że zespół zwyczajnie obrał nieco inny - bardziej stateczny - kierunek.

Nie można jednak powiedzieć, że nowa płyta "Ash & Ice", z której większość piosenek usłyszeliśmy dziś na Open'erze, jest nieciekawa, a sam koncert przewidywalny. Było dużo garażowego brzmienia, trochę elektroniki i przeplatające się dwa znakomite głosy. Bardzo dobrze wypadły utwory "Echo Home" i - najmocniejszy na nowym albumie - "Doing It To Death".

Charli XCX na Open'er Festival 2017


Na scenie zgodnie z planem wystąpiła brytyjska piosenkarka Charli XCX.

Charli podbiła scenę muzyczną w 2013, nagrywając ze szwedzkim duetem Icona Pop utwór "I Love It". Rok później pojawiła się w piosence "Fancy" Iggy Azalea. Jej singiel "Boom Clap", pochodzący z soundtracku do filmu Gwiazd naszych wina, goscił na pierwszych miejscach list przebojów w wielu krajach.

Zmiany w godzinach koncertów - drugi dzień Open'er Festival 2017
***

OPEN'ER FESTIVAL 2017 - WAŻNE INFORMACJE


Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące festiwalu Open'er w Gdyni. Znajdziecie odpowiedzi na pytania:
* jak i gdzie wymienić bilety na opaski;
* jak dojechać samochodem na Open'era;
* ile kosztuje parking samochodowy;
* o dojazd komunikacją miejską na Open'era;
* czy można płacić gotówką;
* czy są utrudnieniach na drogach dojazdowych na Open'era;
* co można wnieść na teren festiwalu Opener;
* czego nie można wnosić na teren festiwalu Opener.

OPEN'ER FESTIVAL 2017: Vademecum dla uczestników festiwalu w GdyniOPEN'ER FESTIVAL 2017 - BILETY


- karnet weekendowy (pt.,sob.) – 399 PLN / karnet weekendowy (pt.,sob.) + pole namiotowe – 459 PLN
- bilety jednodniowe – 239 PLN
- od 3 do 12 roku życia (tz. dzieci, które w dniu wymiany biletu na opaskę nie będą miały ukończonego 12 roku życia.) - 50% ceny, czyli: karnet weekendowy – 199 PLN, karnet weekendowy + pole namiotowe – 229 PLN, bilety jednodniowe - 119 PLN.
- do 3 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wejścia na teren festiwalu nie będą miały ukończonego 3 roku życia.): udział bezpłatny.

Open'er Festival 2017 - utrudnienia na drogach!OPEN'ER 2017 W GDYNI - DOJAZD


Wzorem lat ubiegłych podczas Open'er Festival 2017 zostanie uruchomiona darmowa linia autobusowa.

Autobusy kursują wahadłowo co kilka minut z dworca Gdynia Główna na lotnisko Gdynia-Kosakowo (przystanek Wąwóz Ostrowicki, od ul. Zielonej). Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.

Godziny funkcjonowania linii Open’er Festival:
  • 28 czerwca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 29 czerwca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 30 czerwca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 1 lipca - od 8:00 do ok. 6:00 dnia następnego,
  • 2 lipca - od 6:00 do 14:00


SERWIS SPECJALNY OPEN'ER FESTIVALU 2017
Kliknij w zdjęcie, a dowiesz się wszystkiego na temat Open'er Festivalu.
Tutaj zobaczysz najnowsze zdjęcia i filmy:

Opener Festival 2017Dojazd autobusami miejskimi na teren Open’er Festival (obowiązują bilety ZKM Gdynia):
  • od strony wejścia dla pieszych od ul. Zielonej: przystanek - Wąwóz Ostrowicki (na żądanie): 163, 196, 309, N10.
  • Linia 309 funkcjonuje między Obłużem i Babimi Dołami
  • Od strony Kosakowa - przystanek - Kosakowo - Urząd Gminy: 105, 146, 165, 173, N65


W dniach 1 i 2 lipca zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 146, łączącej centrum Gdyni z gm. Kosakowo (Pogórzem, Kosakowem, Pierwoszynem, Mostami, Mechelinkami i Rewą).

W noce festiwalowe uruchomiane będą dodatkowe kursy linii nocnych na terenie Gdyni (spod Dworca Gł. PKP w kierunku poszczególnych dzielnic, na zasadzie regulacji, zależnie od potrzeb). Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii nocnej N65 z pętli "Pogórze Górne" w Gdyni do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty).


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nikt cię tam nie zaprasza (gość) (Daniel)

to siedź w chałupie na .....
JA TAM BYŁAM 4 DNI I nasłuchałam się dużo dobrej muzyki i prawdziwych emocji ze sceny, widziałam też wielu kolorowych ludzi w różnym wieku, a ty możesz słuchać piosenek wyklętych w towarzystwie łysych karków

swojak (gość)

Współczuję mieszkańcom gminy Kosakowo na terenie której odbywa się ten festiwal szczególnie w godzinach nocnych.