Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasz Plebiscyt. Przewodniczące z KGW zachęcają do głosowania na najpopularniejsze koło

Redakcja
fot. E. Skirmuntt-Kufel
Trwa nasz SMS-owy plebiscyt na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich powiatu gdańskiego. Poprosiliśmy kilka pań z kół gospodyń wiejskich, by zachęciły Czytelników i Internautów do głosowania.

W naszym rankingu prowadzą panie z KGW w Krzywym Kole.
- Warto na nas głosować, bo działamy już ponad pół wieku z małymi przerwami i odnosimy wiele sukcesów, nieźle się przy tym bawiąc - zapewnia Joanna Zawadzka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Krzywym Kole. - Najwięcej radości sprawił nam ostatni sukces w konkursie na tradycyjną potrawę, który odbył się w Żukowie. Wygrałyśmy tam, prezentując szynkę wędzoną dębową. Chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach, pokazach świątecznych. Naszym wspólnym działaniom towarzyszy sympatyczna, radosna atmosfera.

Przebojem do naszego plebiscytu wkroczyły panie z KGW w Grabinach-Zameczku.
- Działamy dopiero od roku, ale już mamy osiągnięcia i warto na nas głosować - zachęca Izabela Suska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Grabinach-Zameczku. - Właśnie zakończyłyśmy wielkie gotowanie. Przyrządziłyśmy sto kilogramów dżemu truskawkowo-rabarbarowego na Baltic Festiwal do Szwecji, gdzie nas zaproszono, abyśmy promowały Żuławy. Przysmak wyszedł wspaniale. Inną naszą inicjatywą jest wakacyjna wymiana dzieci w porozumieniu z kołem gospodyń z innej części Polski. Największym naszym sukcesem z rocznej działalności jest pierwsze miejsce w powiatowym konkursie na wystrój stołu bożonarodzeniowego w Kłodawie.

Plebiscyt na najpopularniejsze KGW

W czołówce jest KGW z Rokitnicy.
- Nasze mamy i babcie czynnie działały w ówczesnych kołach gospodyń my postanowiłyśmy reaktywować w roku 2008 stare Kółko Rolnicze - Koło Gospodyń Wiejskich w Rokitnicy i zaktywizować się pracując na rzecz naszej lokalnej społeczności - mówi przewodnicząca Bożena Myk. - Jako członkinie KGW czynnie uczestniczymy w licznych imprezach organizowanych na terenie wsi, gminy, powiatu i regionu. Jesteśmy organizatorkami i współorganizatorkami wielu imprez, m. in. Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, Spotkań Opłatkowych, Żuławskiego Tulipana, czy dożynek gminnych. Wiele z działań realizowanych przez nas jest opartych na współpracy z władzami samorządowymi, jednostkami oświatowymi, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego czy Lokalną Grupą Działania „Trzy Krajobrazy”. Od roku 2009 staramy się pozyskiwać środki na działalność, czego efektem są 2 zrealizowane projekty w konkursach grantowych.

Dorota Zwolak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Cedrów Wielkich.
- Nasze koło jest nowe i jednoczy całą wieś. Powstało z inicjatywy mieszkańców. Zdobyłyśmy pierwsze miejsce w powiatowym konkursie potraw, a koło działa dokładnie od 19.03.2011 r.

Alicja Sala, przewodnicząca KGW Kiezmark
- Jesteśmy dobrym zespołem, który stara się wspierać rynek lokalny. Na dożynkach wystawiamy nasze stoiska gastronomiczne. Wszyscy klienci chwalą nasze pierogi, które są znane w Starym Targu. Naszym osiągnięciem są wspomniane wcześniej pierogi oraz to, że działamy już od półtorej roku.

Lucyna Olejniczak, przewodnicząca KGW Jodłowno
- Myślę, że warto na nas głosować, gdyż nasza grupa jest prężnie rozwijającym się kołem. Jest to również świetna zabawa. Bierzemy udział w wielu turniejach i staramy się cały czas rozwijać. Zdobyłyśmy pierwsze miejsce za wystrój stołu bożonarodzeniowego w Grabinie-Zameczek oraz puchar za wystrój stołu w Łęgowie. Koło powstało w grudniu 2010 roku.

Krystyna Narożnik, przewodnicząca KGW w Skowarczu
- jesteśmy prężnym kołem, angażujemy się w wiele imprez - jak dożynki, pikniki, festyny, projektów. Współpracujemy z innymi kołami i stowarzyszeniami z terenu naszego powiatu. Zdobyłyśmy I miejsce w krajowym przeglądzie kabaretowym KGW. Osoby, które degustowały nasz potrawy są zachwycone ich smakiem i wyglądem.

KGW Leszkowy
- Nasze koło stara się promować kulturę żuławską - zapewnia Bożena Daszewska, wiceprzewodnicząca koła w Leszkowach. - Uszyłyśmy stroje żuławskie na potrzeby spektaklu "Wesele Żuławskie". Kilka pań z naszego koła statystowało w przedstawieniu. Przygotowujemy potrawę żuławską, którą chcemy zgłosić do Listy Produktów Tradycyjnych województwa.

Zapraszamy do głosowania na wszystkie koła. Wyniki głosowania są na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Koszt SMS to 2,46 zł z VAT. Zdjęcia i filmy nakręcone przez koła, które zamieścimy w internecie, prosimy przesłać na [email protected]
Nagrodami dla zwycięskiego koła będą zestawy prezentów od Krajowej Spółki Cukrowej, worek mąki z Młyna Żuławy sp. z o.o. w Bałdowie (powiat tczewski) oraz aparat cyfrowy, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Dodatkowo gospodynie będą autorkami specjalnego dodatku do naszego tygodnika z przepisami kulinarnymi i poradami na Święta Bożego Narodzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pruszczgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto