Prawie 2 tys. głosów i zacięta walka do samego końca. Najpopularniejszym Kołem Gospodyń Wiejskich powiatu gdańskiego zostało KGW Różyny

Walka była zacięta! W ostatnim tygodniu, gdy do czołówki awansowało Koło Gospodyń Wiejskich z Różyn emocje narastały, by sięgnąć zenitu w ostatnich godzinach głosowania. KGW Krzywe Koło i KGW Różyny walczyły o każdy głos!

- Jesteśmy bardzo szczęśliwe - mówi Elżbieta Stręciwilk, przewodnicząca KGW Różyny. - Pierwsze miejsce zawdzięczamy oczywiście mieszkańcom, zwłaszcza Różyn i Kleszczewka gdzie spotkaliśmy się z wręcz ogromną sympatią, i którzy bardzo nas wspierali. Oczywiście byli też głosujący z innych miejscowości. Wiele innych kół również zasługuje na tytuł - dodaje.

WSZYSTKO O PLEBISCYCIE, WYNIKI


Elżbieta Stręciwilk zapewnia, że zgodnie z obietnicą, panie zorganizują spotkanie w świetlicy. - Tam ustalimy szczegóły poczęstunku wypiekami z otrzymanej mąki - mówi przewodnicząca.

Ukłony i podziękowania dla mieszkańców składają też gospodynie KGW Krzywe Koło, które zajęło drugie miejsce.

- Wrażenia były bardzo duże - mówi o zaciętym głosowaniu Joanna Zawdzka, przewodnicząca KGW Krzywe Koło. - Walczyłyśmy do samego końca. Pod koniec konkursu emocje były ogromne. Sądząc po wynikach co drugi dom nie spał. Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców i dziękujemy za każdy głos - dodaje.
- Obserwowałem plebiscyt na łamach "Echa Pruszcza" i jestem przekonany, że w powiecie gdańskim bardzo dobrych i aktywnych kół gospodyń nie brakuje - mówi Marian Cichon, wicestarosta powiatu gdańskiego. - Gratuluję wszystkim paniom i panom, którzy uczestniczyli w plebiscycie.

Przypomnimy, że zwyciężczynie otrzymają zestawy prezentów od Krajowej Spółki Cukrowej, worek mąki z Młyna Żuławy sp. z o.o. w Bałdowie k. Tczewa, a także aparat fotograficzny ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

- Aparat przyda się nam w razie imprez bądź uroczystości i pomoże nam uzupełnić nasz album o nowe, ciekawe zdjęcia - dodaje Elżbieta Stręciwilk.
Wojciech Liberkowski

Pierwsza „dziesiątka"


1. KGW Różyny - 675*
2. KGW Krzywe Koło - 602
3. KGW Rokitnica - 202
4. KGW Grabiny-Zameczek - 163
5. KGW Gołębiewko - 84
6. KGW Leszkowy - 55
7. KGW Jodłowno - 50
8. KGW Przywidz - 45
9. KGW Skowarcz - 34
10. KGW Koźliny - 16


* liczba zdobytych głosów (SMS-ów)

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!