Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Chmielnie zgromadził 120 przedszkolaków z gminy Chmielno, z Dzierżążna, Pruszcza Gdańskiego i Gdańska.

Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Chmielnie to inicjatywa Przedszkola Samorządowego Baśniowa Kraina w Chmielnie.
Do konkursu zgłosiły się następujące przedszkola:
w kategorii 3,4 latki: Niepubliczne Przedszkole „Nad rzeczką” z Pruszcza Gdańskiego, Przedszkole Niepubliczne „Żyrafa” z Gdańska, Przedszkole Samorządowe „Baśniowa kraina” z Chmielna, Przedszkole z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Dzierżążna, Przedszkole Przewóz Maks.
w kategorii 5,6 latki : Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” z Kiełpina, Przedszkole Niepubliczne „Żyrafa” z Gdańska, Niepubliczne Przedszkole „Nad rzeczką” z Pruszcza Gdańskiego, Przedszkole Samorządowe „Baśniowa kraina” z Chmielna, Szkoła Podstawowa z Chmielna, Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” z Miechucina, Przedszkole Przewóz Maks.

Jury pod przewodnictwem Anny Baranowskiej - Bober, dyrygenta, instrumentalisty i pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach, przyznało uczestnikom następujące miejsca:

w kategorii 3,4 latki:
I miejsce - Przedszkole z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Dzierżążna
II miejsce - Przedszkole Samorządowe „Baśniowa kraina” z Chmielna
III miejsce - Przedszkole Niepubliczne „Żyrafa” z Gdańska
Wyróżnienie - Niepubliczne Przedszkole „Nad rzeczką” z Pruszcza Gdańskiego,

- w kategorii 5,6 latki:
I miejsce - Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” z Kiełpina
I miejsce - Przedszkole Samorządowe „Baśniowa kraina” z Chmielna,
II miejsce- Przedszkole Niepubliczne „Miś uszatek” z Miechucina
III miejsce - Przedszkole Niepubliczne „Żyrafa” z Gdańska,
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa z Chmielna

Nagrodę główną - nagranie studyjne w studio Ton - zdobyli laureaci pierwszych miejsc: Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” z Kiełpina, Przedszkole Samorządowe „Baśniowa kraina” z Chmielna, Przedszkole z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Dzierżążna.
W jury zasiedli też: Marek Teterycz – kompozytor, instrumentalista, założyciel zespołu dziecięcego Czarodzieje z Kaszub, właściciel studia TON, Prezes Europejskiej Fundacji Pomocy Kultury „WYSPA” Artystów, ksiądz Andrzej Miszewski, wieloletni proboszcz parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie, Barbara Kramp, koordynator oświaty w Chmielnie i Katarzyna Zwara, przewodnicząca Rady Rodziców przy Przedszkolu Samorządowym w Chmielnie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!