W ubiegły czwartek i piątek w godz. 8.00-12.00 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach odbywała się impreza edukacyjna pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Na sali gimnastycznej pojawiło się miasteczko ruchu drogowego. Na parkiecie rozłożono przejścia dla pieszych, ronda oraz przejazd kolejowy.

- W takiej scenerii uczniowie gminnych szkół podstawowych wspólnie z policjantami przyswajali najważniejsze zasady ruchu drogowego – opowiada asp. Szt. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. - Funkcjonariusze z pruszczańskiej drogówki oraz z komisariatu policji w Kolbudach tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantów wspomagał Słonik Popo, który bardzo chętnie angażował się w zajęcia.

Mając do dyspozycji sprzęt dydaktyczny zakupiony prze gminę Kolbudy, dzieci mogły w praktyce zademonstrować swoją wiedzę i wykazać się znajomością znaków drogowych, odpowiadając na pytania zadawane przez policjantów. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał błyszczącą ozdobę, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!