Lechia w Cetniewie zremisowała z Wisłą i przegrała z Concordią - ZDJĘCIA

Paweł Stankiewicz
W meczu sparingowym rozegranym w Cetniewie Lechia Gdańsk zremisowała z drugoligową Wisłą Płock 1:1 (0:0). Prowadzenie dla Lechii zdobył Piotr Grzelczak w 55 minucie spotkania, a do wyrównania doprowadził Łukasz Sekulski w 78 minucie meczu.

Lechia: Buchalik - Deleu, Bąk, Janicki, Brożek (46 Bielawski) - Surma (46 Czerwiński), Pietrowski - Wiśniewski (46 Frankowski), Łazaj, Buzała - Duda (46 Grzelczak).

Wisła: Ptak (46 Kiełpin) - Nadolski, Magdoń (46 Zembrowski), Radić (75 Magdoń), Mysona (46 Mitura) - Janus (46 Grudzień), Sielewski (75 Góralski), Góralski (46 Adamczyk), Burkhardt (46 Sekulski), Hiszpański (75 Mysona) - Dziedzic (46 Krzywicki).

Lechia zmaga się z urazami

- Nie ma się co tłumaczyć, bo z rywalem grającym dwie klasy niżej powinniśmy wygrać. Widać jednak, że drużyna Wisły była bardziej świeża, bo jest na innym etapie przygotowań. Moi zawodnicy mają w nogach ciężkie treningi - powiedział Bogusław Kaczmarek, trener Lechii.

W drugim meczu sparingowym rozegranym w sobotę w Cetniewie drużyna Lechii Gdańsk przegrała z drugoligową Concordią Elbląg 1:2 (1:2). Jedynego gola dla biało-zielonych strzelił Christopher Oualembo w 16 minucie. W tym meczu zagrała głównie młodzież Lechii.

Lechia: Sobczak - Oualembo, Bieniuk, Dawidowicz, Garbacik (46 Sypniewski) - Andreu, Zyska - Kacprzycki, Frankowski (46 Skrzecz), Rahoui - Rasiak (61 Czerwiński).

Concordia: Zoch (46 Dąbrowski) - Lepczak (46 Drewek), Sambor, Uszalewski, Bogdanowicz (46 Kostkowski) - Wiercioch (46 Kulpaka), Zawierowski (46 Kiełtyka), Tochowicz (46 Zejglic), Szuprytowski (46 Szmydt), Stępień - Kraska (46 Zabłocki).