Lechia Gdańsk wygrała z Chojniczanką

ŁŻ
Piłkarze gdańskiej Lechii wygrali w sobotę w Gniewinie z Chojniczanką 3:2. Dwie bramki dla biało-zielonych zdobyli nowi zawodnicy.

To było dosyć dziwne spotkanie, a to dlatego, że w Gniewinie właściwie przez cały dzień padał deszcz. Momentami dochodziło wręcz do kuriozalnych sytuacji. Tak było choćby w pierwszych minutach pojedynku, kiedy to w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem znalazł się Jacek Podgórski, ale piłka po jego strzale zatrzymała się w... zalegającej na boisku wodzie.

Lechia z kolei dopięła swego w 21. minucie meczu. Z rzutu wolnego dośrodkował Milos Krasić, piłkę w kierunku bramki zgrał głową Rafał Janicki, a z bliska do siatki wpakował ją Grzegorz Kuświk.

Chojniczanka nie składała broni. Jeszcze w pierwszej połowie miała kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale brakowało jej skuteczności. Jak to się jednak zwykło mawiać - co się odwlecze, to nie uciecze. Najpierw w 55. minucie piłkę do własnej bramki, w kuriozalnych okolicznościach, skierował Mario Maloca. Przy tej akcji błąd popełnił jednak bramkarz Damian Podleśny.

Chwilę później Lechia straciła kolejną bramkę w podobnych okolicznościach, gdy dośrodkował Tomasz Zając, a piłkę z bliska posłał do bramki strzałem głową Tomasz Mikołajczak.

Biało-zieloni szybko zabrali się jednak za odrabianie strat. W 72. minucie akcję Stolarskiego i Michała Maka skutecznie wykończył debiutujący w Lechii Florian Schikowski. Chwilę później było już 3:2. Z wolnego dośrodkował Kovacević, a gola strzelił inny z debiutantów - Mateusz Lewandowski.

Kolejny sparing podopieczni Piotra Nowaka rozegrają we wtorek 4 lipca również w Gniewinie. Rywalem Lechii będzie beniaminek Lotto Ekstraklasy - Sandecja Nowy Sącz.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 3:2 (1:0)
1:0 Grzegorz Kuświk (21)
1:1 Mario Maloca (55-samobójcza)
1:2 Tomasz Mikołajczak (61)
2:2 Florian Schikowski (72)
3:2 Mateusz Lewandowski (76)

Lechia: Kuciak (46 Podleśny) - Maloca, Nalepa, Janicki - Fila (46 Stolarski), Matras (46 Kovacević), Krasić (46 Schikowski), Wawrzyniak (46 Lewandowski) - F. Paixao (46 Mak), M. Paixao (61 F. Paixao, 75 Kuświk), Kuświk (46 Mila).

Chojniczanka: Wnuk - Lisowski (46 Skowron), Kieruzel, Czekaj, Pietruszka - Podgórski (75 Trojanowski), Zawistowski (46 Grzelak), Paprzycki (46 Zyska), Biskup (46 Zając) - Rybski (65 Paprzycki, 86 Widelski), Mikołajczak (76 Borowski).