Koźliny, gm. Suchy Dąb: Sąsiad przerobił instalację sanitarną, ścieki spływają im do ogródka

W Koźlinach w gm. Suchy Dąb mieszkaniec przerobił instalację sanitarną i ścieki spływają sąsiadom do ogródka. Kanalizacji w tej wsi nie ma w planie na najbliższych pięć lat.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
- Mieszkam w budynku wielorodzinnym i jeden z sąsiadów tak przerobił instalację sanitarną, że ścieki płyną na ogródek, pod moim oknem - powiedziała Maria Karpińska. - Cuchnie i brzydko wygląda. Piątego sierpnia ubiegłego roku złożyłam w tej sprawie pismo do Urzędu Gminy w Suchym Dębie. Do dziś nie otrzymałam odpowiedzi.

- Sprawdziłam i potwierdzam, że pani Maria nie otrzymała odpowiedzi na piśmie, za co ją przeproszę w najbliższym czasie – wyjaśniła Barbara Kamińska, wójt gminy Suchy Dąb. – Pracownicy gminy byli kilka razy na tej posesji i mieszkańcy, których podejrzewamy o przerobienie instalacji nie chcieli ich wpuścić do pomieszczeń. Mieszkańcy sami zamawiają beczkowóz do wywożenia nieczystości. Nie wykluczam, że ten obowiązek przejmie za nich gmina.
∨ Czytaj dalej

Najpierw jednak zarządzę wszczęcie procedury. Trzeba będzie też udrożnić instalację i zlikwidować niepotrzebne odpływy. Skanalizowaliśmy ostatnio Suchy Dąb i Osice. Rozpoczynamy budowę w Grabinach Zameczku. Gdy tylko uda się otrzymać dofinansowanie prace rozpoczną się Krzywym Kole. Mieszkańcy Wróblewa, Koźlin i Ostrowite będą musieli poczekać.

Gmina Suchy Dąb za dużo dopłaca do sieci wodno-kanalizacyjnej

Komentarze (1)

avatar
avatar
mik (gość)

"Skanalizowaliśmy", pani jest śmieszna do dnia dzisiejszego mieszkańcy pomimo ogromnych chęci nie mogą się podłączyć do kanalizacji z powodu "awarii" - taką odpowiedz usłyszeliśmy po raz kolejny.

Wybierz kategorię