Na potrzeby szkoły w Kowalach zaadaptowany zostanie projekt szkoły w Kokoszkach Na potrzeby szkoły w Kowalach zaadaptowany zostanie projekt szkoły w Kokoszkach

Na potrzeby szkoły w Kowalach zaadaptowany zostanie projekt szkoły w Kokoszkach (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uprawomocniła się decyzja starosty gdańskiego - pozwolenie na budowę pierwszej kraju szkoły metropolitalnej, która Gdańsk, Kolbudy i gm. Pruszcz Gd. wybudują w Kowalach.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska czeka na oferty w pierwszym etapie przetargu na roboty budowlane.

Szkoła składać się będzie z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. Wykonane zostaną boiska sportowe: do piłki nożnej, wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal a także plac zabaw.

Inwestorem szkoły metropolitalnej, w imieniu trzech samorządów, jest gmina Kolbudy. To na jej terenie powstanie nowa szkoła. Szacunkowy koszt inwestycji to około 40 mln zł. Za projekt placówki posłuży wybudowana przed dwoma laty szkoła w Gdańsku Kokoszkach. Wszystkie trzy gminy mają zabezpieczone środki na tę inwestycję - zarówno w tegorocznych budżetach, jak i Wieloletnich Planach Finansowych.

Do szkoły uczęszczać mają uczniowie i przedszkolaki z południowych obszarów Gdańska, z gminy Kolbudy i Pruszcza Gdańskiego. Łącznie obiekt pomieści 1125 dzieci, w tym 125 przedszkolaków.

Przetarg na budowę szkoły ma formę ograniczoną - wykonawcy najpierw złożą wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a następnie po ich weryfikacji, wybrane firmy zostaną zaproszone do składania ofert. Termin rozpoczęcia prac to początek 2017 roku. Uczniowie rozpoczną naukę w szkole we wrześniu 2018 r.

Planowane działania:
Po uwzględnieniu uwag zgłoszonych przez gminy do SIWZ, w pierwszej połowie listopada br. zaplanowano zamieszczenie SIWZ i dokumentacji projektowej na stronie DRMG.
Zakładany termin składania wniosków - 29.11.2016 r.
Badanie, uzupełnienia wniosków, skierowanie do wykonawców zaproszeń do składania ofert - 14.12.2016 r.
Planowany termin składania ofert - 17.01.2017 r.
Planowany termin podpisania umowy - 31.01.2017 r.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!