Koszykówka: Młodziczki z Rotmanki gospodyniami 1/4 mistrzostw Polski

Zbigniew Brucki
Młodziczki z Rotmanki wygrały I Ogólnopolski Wielkanocny Turniej w Bydgoszczy
Młodziczki z Rotmanki wygrały I Ogólnopolski Wielkanocny Turniej w Bydgoszczy Fot. Zbigniew Brucki
Od dziś do niedzieli (5-7 maja) hala sportowa Zespołu Szkół przy ul. Piłsudskiego 37 w Rotmance będzie areną ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski młodziczek. Gospodyniami będą młodziczki GTS Karol Rotmanka, które „na rozgrzewkę” triumfowały w ogólnopolskim turnieju nad Brdą wygrywając I Ogólnopolski Wielkanocny Turniej w Bydgoszczy.

Podopieczne trenerów Marka Sadłowskiego i Romana Pawłowskiego z GTS Karol Rotmanka wygrały wojewódzką ligę młodziczek i zapewniły sobie start w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Szlifując formę na te zawody wystąpiły w Bydgoszczy w silnie obsadzonym w turnieju i wygrały go.

W inauguracyjnym występie turniejowym młodziczki Karola w grupowym pojedynku rozgromiły 92:11 MUKS II Bydgoszcz. W drugim meczu dziewczęta ze Rotmanki nie bez problemów pokonały MUSK WSG Supravis Ergo Bus Bydgoszcz 41:38. Kolejnym rywalem GTS Karol Rotmanka był Grom Turowo, który zajął drugie miejsce w innej grupie eliminacyjnej. Dziewczęta z Rotmanki i tę przeszkodę pokonały. Zwyciężyły 72:35 i zapewniły sobie grę w spotkaniu, który decydował o pierwszym miejscu w turnieju. Rywalkami teamu trenerów Sadłowskiego i Pawłowskiego były młodziczki KKS Pro-Basket Kutno. Dziewczęta z Rotmanki dominowały na parkiecie. Rywalki zmniejszały dystans, ale ostatecznie GTS Karol Rotmanka pokonał KKS Pro-Basket Kutno 51:37 i zdobył najbardziej okazały z pucharów. Nagrody indywidualne otrzymały też: wyróżniająca się zawodniczka w zespole - Katarzyna Płotka, najlepsza zawodniczka - Kaja Pastuszyńska i najbardziej wartościowa zawodniczka turnieju - MVP - Daria Gebert.
Oprócz nich w GTS wystąpiły: Klaudia Tao, Oliwia Kurecka, Patrycja Kisielewska, Julia Wilbik, Patrycja Żak, Nina Kaźmierczak, Natalia Kowalczyk, Amelia Sadłowska, Wiktoria Igła, Jula Terlikowska, Karolina Pułkotycka.

Kto z kim w ćwierćfinale MP
Od dziś do niedzieli (5-7 maja) hala sportowa Zespołu Szkół przy ul. Piłsudskiego 37 w Rotmance będzie areną ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski młodziczek.
Rywalkami gospodyń z GTS Karol Rotmanka w walce o jedno z dwóch miejsc w półfinałach mistrzostw Polski będą młodziczki Katarzynki Toruń, Gracza Starachowice i MLKS MOS Rzeszów.

Dziś o godz. 16 turniej zacznie się pojedynkiem MLKS MOS Rzeszów - Katarzynki Toruń. O 18.30 zagrają GTS Karol Rotmanka i Gracz Starachowice. Jutro jako pierwsze, o godz. 10, wybiegną na parkiet młodziczki GTS Karol Rotmanka i MOS Rzeszów. O 12.30 rozpocznie się pojedynek: Gracz Starachowice - Katarzynki Toruń. W niedzielę o godz. 10 zagrają MOS Rzeszów - Gracz Starachowice, a turniej zakończy pojedynek Katarzynki Toruń - GTS Karol Rotmanka (początek o 12.30).