Koszykarze Trefla Sopot dostali "lanie" w Toruniu [ZDJĘCIA]

ŁŻ
Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot
Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot Sławomir Kowalski / Polska Press
Bolesną lekcję koszykówki dostali w niedzielę zawodnicy Trefla Sopot. Podopieczni trenera Zorana Marticia przegrali w Toruniu z Polskim Cukrem aż 59:82.

Ten mecz od początku fatalnie układał się dla koszykarzy z Sopotu. Już po pierwszych dziesięciu minutach gracze Trefla przegrywali w Toruniu różnicą 19 punktów! Po takim ciosie bardzo ciężko podnieść się z kolan. Mimo to, goście podjęli taką próbę w kolejnych kwartach.

Po trzech odsłonach sopocianie zniwelowali straty do zaledwie siedmiu punktów. Wynik, przed ostatnią partią, wydawał się zatem sprawę otwartą. W czwartej kwarcie stało się jednak coś, co nie przystoi zawodnikom występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przez 10 minut podopieczni trenera Zorana Marticia zdołali zdobyć zaledwie... 4 punkty. A torunianie bezlitośnie to wykorzystali.

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 82:59 (30:11, 13:22, 19:22, 20:4)

Polski Cukier: Obie Trotter 21, Krzysztof Sulima 12, Kyle Weaver 11, Bartosz Diduszko 11, Tomasz Śnieg 11, Jure Skifić 9, Aleksander Perka 7, Maksym Sanduł 0, Kamil Michalski 0, Tomasz Gałan 0, Kacper Lambarski 0.

Trefl: Artur Mielczarek 17, Anthony Ireland 12, Nikola Marković 9, Michał Kolenda 8, Jakub Karolak 7, Piotr Śmigielski 4, Marcin Stefański 2, Pedja Stamenković 0, Grzegorz Kulka 0, Jakub Motylewski 0, Bartosz Majewski 0, Łukasz Kolenda 0.