III liga koszykówki: W meczu na szczycie Basket Piła rozprawił się z AZS-em Politechnika Poznań! Zobaczcie zdjęcia

Wiesław Szmagaj
Basket Piła – AZS Politechnika Poznań 100:71

Ten mecz był niezwykle istotny dla obu drużyn, ponieważ prawdopodobnie decydował o pierwszym miejscu przed ewentualnymi play-offami. Obie ekipy aspirują do gry o awans. Wcześniej, w 2. kolejce rozgrywek Basket uległ „Akademikom” różnicą 12 punktów, dlatego teraz pragnął zrewanżować się rywalom z Poznania co najmniej taką samą różnicą.

Od początku spotkanie układało się po myśli Basketu Piła. Nasz zespół wygrał pierwszą kwartę, a w drugiej gra była wyrównana. Drużyny schodziły na przerwę przy prowadzeniu pilan 46:37. Świetnie koszykarze z Piły zagrali w trzeciej kwarcie, po której prowadzili już różnicą 28 punktów. W ostatniej odsłonie spotkania Basket kontrolował sytuację i ostatecznie zwyciężył 100:71 (29:18, 17:19, 31:12, 23:22). Doskonałą skutecznością popisał się Bartłomiej Lipiński, który zdobył aż 29 punktów.

Punkty dla Basketu zdobyli: Bartłomiej Lipiński 29, Grzegorz Przewoźniak 12, Tomasz Pochylski 11, Kamil Michalski 10, Jakub Kurkiewicz 9, Łukasz Mostek 8, Paweł Smoczyk 8, Jakub Rutkowski 5, Jakub Florek 4, Bartosz Rajewicz 4. Dla AZS-u Politechniki najwięcej punktów zdobyli: D.Liwin 13, J. Rogulski 12 i K. Żebrowski 11.