"Gra o tron" zniknie przez atak hakerów na HBO? "Gra o tron" zniknie przez atak hakerów na HBO?

"Gra o tron" zniknie przez atak hakerów na HBO? (© fot. mat. promocyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Hakerzy podpisujący się „Mr. Smith” zażądali okupu za skradzione 1,5 terabajta danych. Jeżeli nie otrzymają pieniędzy, to jak zapowiadają HBO upadnie.

jak informuje Mr. Smith w 5-minutowym nagraniu zaadresowanym do Richarda Plepera, dyrektora generalnego HBO, hakowanie serwerów HBO było najtrudniejszym wyzwaniem w ich życiu – zajęło ok. 6 miesięcy. Wykradli oni z serwerów HBO ok. 1,5 terabajta danych. W plikach były m.in. scenariusze 5 odcinków serialu „Gra o Tron”, poufne dane HBO i nieznane odcinki seriali „Ballers” oraz „Room 104”. Oprócz odcinków z 7 sezonu hakerzy wykradli także pomysły na sezon 8. Mr. Smith tłumaczy, że nie chodzi im o korzyści polityczne, a jedynie finansowe.

Hakerzy zażądali od HBO okup w wysokości 6-miesięcznego wynagrodzenia, czyli ok. 6 mln dol. (21 mln zł). To tyle, co wynosi koszt produkcji jednego odcinka „Gry o tron”. HBO okup ma zapłacić w bitcoinach – krypto-walucie. Jeżeli hakerzy nie dostaną pieniędzy do czwartku, to publikować będą nieznane nikomu odcinki z logo „HBO is Falling” (HBO upada).

Mr. Smith w liście do Plepera stawia HBO przed wyborem: Winter is Coming — HBO is Falling or Winter is Coming — HBO is standing & Everlasting ! (Zima nadchodzi – HBO upada lub Zima nadchodzi – HBO wytrzyma i będzie wieczne).

HBO wraz z policją i ekspertami od spraw bezpieczeństwa zapowiedziało śledztwo w sprawie cyberataku.

Gwiazdy „Gry o tron” zdradzają szczegóły nowego sezonu

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!