(© Fot. KPP pruszc Gd.)

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w Gołębiewku. Kierowca peugeota prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim volkswagena passata. Oba pojazdy w wyniku uderzenia wypadły z drogi i zatrzymały się w rowie.

W piątek (17 marca br.) o godz. 10.50 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w Gołębiewku gmina Trąbki Wielkie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących. 
- Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 44-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadący peugeotem drogą wojewódzką nr 222 w kierunku Gdańska prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim volkswagena passata - informuje asp.sztab. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik KPP w Pruszczu Gd. - Oba samochody w wyniku uderzenia wypadły z drogi i zatrzymały się w rowie. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 57-latka kierująca volkswagenem passatem oraz podróżująca z nią 30-letnia pasażerka. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu kierowcy peugeota.
Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o koncentrację i przewidywanie wszystkich manewrów.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!