Gmina Trąbki Wielkie: Wtorkowe turnieje w tenisie stołowym [ZDJĘCIA]

oprac. D. Strzelecka
8 osób wystąpiło w czwartym z cyklicznych wakacyjnych turniejów akcji „Wakacyjne wtorki z tenisem stołowym. Turniej odbył się w Gołębiewie Wielkim

Niezwykle emocjonujący był wtorkowy finał wakacyjnego turnieju między Patrykiem Pętlakiem (Sobowidz) a Piotrem Kąkolem (Drzewina).

W pierwszym secie Piotr prowadził już 7 : 2, by przegrać 8 : 11. W drugim na początku było podobnie. Najpierw prowadził Piotr 3 : 0, 4 : 1, 5 : 2, 6 : 4, 7 : 5, 8 : 7, 9 : 8 i nastąpiła odmiana to Patryk zaczął wygrywać - było 10 : 9 (był meczbol), 11 : 10 (drugi meczbol) i w końcu Piotr wygrał 13 : 11. W trzecim, decydującym, secie długo trwał wyrównany pojedynek. Było 2 : 2, 3 : 3, 5 : 5, 10 : 10. Potem piłkę meczową dwa razy miał Piotr wygrywając 11 : 10 i 12 : 11, a następnie Patryk prowadząc 13 : 12 i 14 : 13 i ostatecznie wygrał 15 : 13.

Nie był to najdłuższy set turnieju. Rozegrali go Marcel Żala (Sobowidz) i Szymon Maliszewski (Gołębiewo Wielkie). Marcel wygrał z Szymonem 24 : 22.