(© Fot. KPP Pruszcz Gdański)

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Przywidzu o profilu policyjno- sportowym odwiedzili pruszczańskich stróżów prawa. Policjanci zajmujący się problematyką prewencji kryminalnej przeprowadzili z uczniami zajęcia edukacyjne dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, przejawów demoralizacji wśród młodzieży oraz przybliżyli rodzaje środków wychowawczych stosowanych przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W środę (15 marca br.) o godz. 9.00 policjanci z zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim gościli uczniów z gimnazjum w Przywidzu, mieszczącego się przy ulicy Szkolnej 1. Gimnazjaliści są uczniami klasy o profilu policyjno-sportowym. 23 uczniów, w tym 13 dziewcząt, uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych podczas których omówiono zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz szeroko pojętą demoralizację wśród dzieci  i młodzieży.
- Policjanci omówili różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na młodych ludzi, między innymi stosowanie środków odurzających, przynależność do różnych nieformalnych grup młodzieżowych oraz bezpieczeństwo w internecie - informuje asp. sztab. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik KPP w Pruszczu Gd. - Poruszono też zagadnienie dotyczące rodzajów środków wychowawczych stosowanych przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Na zakończenie spotkania podsumowano zdobytą wiedzę. Uczniowie wyrazili chęć związania swoich dalszych życiowych planów ze służbą w Policji.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!