IV liga. Pomezania Malbork - Rodło Kwidzyn 4:2 (1:2)

RK
Malborska Pomezania w drugiej połowie meczu derbowego z Rodłem Kwidzyn uciekła spod przysłowiowego noża. W środowej kolejce w IV lidze przegrywała do przerwy 1:2, ale potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Malborscy czwartoligowcy nie mogli sobie pozwolić na stratę choćby punktu w derbowym meczu z Rodłem. W pierwszej połowie było dużo walki. Goście też mieli nadzieję, że wygrywając przedłużą iluzoryczne szanse na skuteczną walkę o zachowanie ligowego bytu.

To Pomezania stworzyła sobie trzy naprawdę dobre okazje do zdobycia bramki, ale prowadzenie objęli kwidzynianie po fatalnym błędzie w obronie. W 30 min Lucjan Piechota zagrał piłkę do napastnika gości, ten pobiegł na bramkę i z ok. 16 m pokonał Dominika Skopiaka.

Gospodarze wyrównali w 36 min po dośrodkowaniu Piotra Wilka z rzutu rożnego i strzale Roberta Gdeli głową. Cztery minuty później znów cieszyli się piłkarze Rodła. Patryk Obiała przejął piłkę w linii środkowej, minął Adama Cicherskiego, Lucjana Piechotę i Dominika Skopiaka i na koniec wpakował futbolówkę do pustej bramki (zobacz zdjęcia od 37 do 43).

Malborczycy byli w trudnej sytuacji, ale potrafili się z niej wydostać. Wprowadzony w drugiej połowie Mariusz Borowiecki strzelił dwa gole dla gospodarzy. Z rzutu wolnego bramkę zdobył też Piotr Wilk i zwycięstwo 4:2 stało się faktem.

Pomezania (za www.pomezania.pl): Skopiak - Cicherski, Piechota (Daukszys), Wilk, Kobyliński - Gdela (Przybysz), Statkiewicz, Owsianik, Dryjas (Borowiecki), Galeniewski - Sobieraj.