IV liga piłki nożnej. Pomezania rozpoczęła sezon od porażki z Kolbudami

Nie udała się inauguracja nowego sezonu piłkarzom IV-ligowej Pomezanii Malbork. Zawodnicy trenera Wojciecha Niedźwiedzkiego przegrali w sobotę na swoim boisku z GKS Kolbudy 0:1.

Jedyną bramkę w meczu zdobył Michał Pastuszka w 80 minucie. Napastnik gości wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Pomezanii, Tadeusza Kleina. Przejął piłkę zagraną w pole karne, "objechał" golkipera i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Goście zasłużenie strzelili tego gola, bo po przerwie stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych.

Pomezania: Tadeusz Klein - Remigiusz Trussner, Sebastian Ratajczyk (56 Piotr Sobieraj), Bartosz Czarnecki, Tomasz Owsianik - Mateusz Kobyliński, Marcin Rychlik, Piotr Wilk, Kamil Dryjas - Karol Polus (64 Robert Gdela), Lucjan Piechota (46 Karol Szostek).

W następnym meczu, już w najbliższą środę, malborczycy zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Czarnymi Przemysław. Początek spotkania o godz. 16.