Archiwum NM Archiwum NM

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, o godz. 21 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże spektakl „Uwiedzeni. Aleksander Fredro: Cudzoziemczyzna / Franciszek Bohomolec: Małżeństwo z kalendarza”. Na Scenie Muzycznej wystąpi Kortez.

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, o godz. 21 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże spektakl „Uwiedzeni. Aleksander Fredro: Cudzoziemczyzna / Franciszek Bohomolec: Małżeństwo z kalendarza”.

Jarosław Tumidajski, reżyser przedstawienia, połączył teksty Franciszka Bohomolca (sprzed 251 lat) i Aleksandra Fredry (sprzed 195 lat). Powstało dzieło, w którym zachowany został język i ramy literackie. Zmianie uległy relacje społeczne, okoliczności, kostium i sceneria. Warto zwrócić uwagę na te dwie ostatnie pozycje - kostiumy i scenografia wyróżniają się zdecydowanie w tym spektaklu. Ich autorem jest Mirek Kaczmarek. Co zobaczymy na scenie? W części pierwszej króluje sielski krajobraz, konie rasy polskiej, pomiędzy nimi polscy szlachcice i panny na wydaniu, odziani w koronkowe i tiulowe kostiumy . W drugiej - krajobraz po bitwie - gruzowisko, zdechłe konie, przy grillu dresiarze. Pomiędzy tym wszystkim ostra walka polsko-polska. Każda ze stron przekonana jest, że ma rację, że posiada monopol na prawdę. Jak wyjść z tego konfliktu? Nie wiadomo. Ale wiadomo, że trzeba. Koniecznie. Początek spektaklu godz. 21.

W niedzielne popołudnie młodsi widzowie na Dziecięcej Scenie będą mogli zobaczyć kolejną część przygód „Kajtusia Czarodzieja”. Ciekawe, czy i tym razem ze sceny pofruną na widownię Kajtusiowe bankoty. Początek o godz. 14.

A wieczorem na Scenie Muzycznej o godz. 20 wystąpi Kortez. Muzyk pochodzący z Iwonicza jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!