Na Intel Extreme Masters w Katowicach, obok profesjonalnych graczy i miłośników e-sportu, zjechali także cosplayerzy – osoby wcielające się w bohaterów popularnych gier. Barwnych postaci, przebranych w przygotowywane od wielu tygodni kostiumy, w Spodku pojawiło się dziś kilkadziesiąt.

Cosplay (z ang. costume playing – przebieranie) – to przebieranie się za postaci z mangi, gier komputerowych i filmów. Polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju, ale także w sposobie poruszania się czy tonie głosu.

Cosplayerów spotkamy na IEM 2017 w Katowicach zarówno w pierwszy weekend, gdy w Spodku rozgrywane będą półfinały i finały League od Legends oraz w kolejny, gdy zaplanowano rozgrywki CS;GO oraz Star Craft II. Poznamy ich po fantazyjnych, pieczołowicie wykonanych kostiumach, często przygotowywanych od wielu tygodni, oraz makijażu. Wszystko to ma upodobnić cosplay do postaci ze znanych gier komputerowych.

- Jestem przebrana za Elis z LOL-a, królową pająków - mówiła Kasia z Jaworzna, którą spotkaliśmy w sobotę w Spodku. Strój przygotowywała przez pół roku. Po co się przebierać? - Zawsze tu lubiłam, chciałam się przebierać za postacie z gier i filmów, bo dzięki temu mogę się poczuć jak super bohaterka - opowiada.

Obecność cosplay to wielka atrakcja turnieju IEM, zwłaszcza dla fanów, którzy mają niepowtarzalną okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z postacią ze swojej ulubionej gry.

W kolejny weekend IEM (między 3 a 5 marca) cosplay spotkamy jeszcze więcej, bo wówczas odbędzie się konkurs najlepszych cosplay. O wygranej zdecyduje m.in. jakość wykonania kostiumu.

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Edek (gość)

    no nie zębala mieszka w TG ul.Ciri a tam dziennie jakieś prostytutki żona już nie ciągnie kreta bo mu nie staje ale zembala ciągnie śledzia ze sromów i jest zadowolony