Burze i ulewa na Pomorzu, 11 sierpnia 2017. Czekamy na zdjęcia z Waszych miejscowości - umieścimy je w galerii na tej stronie.

Aktualizacja, godz. 16:30

Wójt gminy Chojnice ogłosił żałobe w związku ze śmiercią 5 osób dzisiejszej nocy. W związku z żałobą nie będzie dzisiaj koncertu w ramach festiwalu piosenki żeglarskiej w Charzykowach. Jest też zakaz grania w knajpach.

Aktualizacja, godz. 14

Przy drodze 216 (Reda-Hel) jedna z sosen niebezpiecznie pochyliła się nad jezdnią. Drzewo miało naruszony system korzeniowy - prawdopodobnie wichura próbowała je wyrwać z ziemi.

Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Hel oraz helska Straż Miejska - trasę wjazdową zabezpieczono a drzewo pocięto i usunięto.
- Zagrożenie zostało zneutralizowane - komentuje Marek Dykta.

aktualizacja, godz. 13.30

Centrum Zarządzania Kryzysowego podało informację o 5 ofierze burz, które przeszły w nocy nad Pomorzem. 48-latek został przygnieciony przez drzewo w miejscowości Zapora w powiecie chojnickim.

Czytaj więcej: Burza na Pomorzu. 5 ofiar nawałnicy

aktualizacja, godz. 12.20

Służby porządkowe usuwają konary, gałęzie po nocnej burzy, których nie brakowało w różnych częściach Pruszcza Gdańskiego. W godzinach porannych zamknięto mostek w parku przy Mickiewicza. Zwisający konar mógł w każdej chwili spaść.

aktualizacja, godz. 11.45

Strażacy z powiatu kościerskiego odnotowali niemal 300 interwencji. Wciąż jednak mieszkańcy dzwonią z kolejnymi interwencjami. Jedno jest pewne. Usuwanie skutków wichury i burzy może potrwać dwa dni, a może nawet i dłużej.

aktualizacja, godz. 10.30

W powiecie starogardzkim strażacy interweniowali ponad 120 razy. Zgłoszenia wciąż napływają.

- Zgłoszenia dotyczyły najczęściej niedrożnych dróg z powodu powalonych drzew - informuje kpt. Karina Stankowska, rzeczniczka prasowa KP PSP w Starogardzie Gd. - Były również zdarzenia dotyczące zerwania części lub całości dachów, głównie w Jabłowie, Jabłówku, Kolinczu, Bobowie, Pączewie.

W miejscowości Recice, w gminie osiek podczas wichury został powalony słup energetyczny. Kable zwisały kilka metrów nad jezdnią. Akcja trwała około 3 godzin.

Burza siała spustoszenie również w powiecie kartuskim. Najbardziej dotknęła gminy Sierakowice i Sulęczyno.

Dwie osoby ranne koło Sulęczyna

aktualizacja, godz. 9.55

Wiele razy interweniować musieli też strażacy w powiecie tczewskim.

- Noc dla strażaków była bardzo pracowita- informował Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. - W powiecie tczewskim prace polegały głównie na usuwaniu drzew z dróg.

aktualizacja, godz. 9.45

Sparaliżowana została również komunikacja kolejowa. Wiele pociągów ma bardzo dużo opóźnienia. Jest to spowodowane tym, że uszkodzona została trakcja na trasie do Szczecina.

aktualizacja, godz. 9.40

W całym kraju strażacy interweniowali już ponad 6 tysięcy razy!

aktualizacja, godz. 9.20

Silna burza przeszła w sobotę również w powiecie malborskim. Tam obyło się jednak bez większych zniszczeń.

- Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, burza, która pojawiła się nad powiatem malborskim w nocy z piątku na sobotę, na szczęście nie wyrządziła strat w mieniu. Strażacy interweniowali sześciokrotnie. Zdarzenia dotyczyły usuwania konarów i drzew z dróg - informuje Jacek Skrobisz, nasz reporter z Malborka.

aktualizacja, godz. 8.30

Fatalna w skutkach nawałnica przeszła w Chojnicach. Mnóstwo powalonych drzew na drogach. Uniemożliwia to dojazd do Suszka, gdzie przebywają młodzi harcerze. Zginęły tam 2 osoby, a ponad 20 zostało rannych.

aktualizacja, godz. 7.50

Jak informuje st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy wojewódzkiej straży pożarnej, w trakcie trwania burz w nocy z soboty na niedzielę, zginęły cztery osoby. Do tragicznych zdarzeń doszło w miejscowościach: Konarzyny, Sworne Gacie i Suszek. Poszkodowane zostały natomiast 3 osoby (Kłodno i Suminy).

aktualizacja, sobota, godz. 03:32

Jak informuje Łukasz Płusa, rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej, podczas burz w nocy z 11/ 12 sierpnia zginęły 3 osoby. Do tragedii doszło w miejscowościach Konarzyny, Sworne Gacie i w miejscowości Suszek.

W nawałnicach poszkodowane zostały 2 osoby, w miejscowości Kłodno i Suminy.

****
Strażacy intensywnie pracują, aby usunąć skutki burzy, jak przed północą przeszła nad częścią województwa pomorskiego. Wzywani są do przewróconych drzew, zerwanych dachów i wypompowywania wody.

W niektórych miejscowościach na Pomorzu nie ma prądu - to skutek burzy i ulewy. Kliknijcie w punkty na interaktywnej mapie!

Sprawdź na interaktywnej mapie - awarie prądu na Pomorzu:


Burza i ulewa 11/12 sierpnia 2017


Synoptycy ostrzegają: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad. Najintensywniejsze zjawiska powinny występować w pierwszej części nocy. Strefa burz przemieszczać się będzie z zachodu na wschód województwa.

- Szeroka strefa burz z licznymi gwałtownymi wyładowaniami rozciąga się wzdłuż całej południowej granicy woj. pomorskiego. Szacowany opad deszczu od 15-25 mm/h, w wielu miejscach >30 mm/h. Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia gradu (>80 proc.). Porywy wiatru miejscami przekraczają 100 km/h (Chojnice 110 km/h) - tłumaczy synoptyk Agata Wojtkiewicz z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.


Burza w Gdyni, 11 sierpnia 2017 - Marzena Krasińska


internautka Agnieszka


Burza w Kartuzach - Janina Stefanowska

Czekamy na zdjęcia ulewy i burzy w Waszej miejscowości!

Ulewy na Pomorzu - 11 sierpnia 2017. Prześlij na adres: internet@prasa.gda.pl
MAPA OPADÓW - SPRAWDŹ PROGNOZĘ


Poniżej prezentowane są prognozy opadów dla Gdańska. Kliknij w obrazek, aby wybrać inne miasto.

miasto


Interaktywna mapa burzowa Polski i Europy
Gdzie jest burza na świecie?


Zobacz także interaktywną mapę burzową świata. Kliknij w mapę i zobacz, gdzie jest teraz burza! Następnie przytrzymaj lewy przycisk myszy komputerowej i przesuwaj po mapie świata.INNE INTERAKTYWNE MAPY BURZOWE:
Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Młody człowiek (gość)

Jak Niemcy nie zapłacą reparacji wojennych to pozew do sądu administracyjnego i trybunał Luksemburgu

Oto właściciel portalu (gość)

Polska Press jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech i Polsce.

Suweren (gość)

MACIAREWICZ GDZIE SĄ TWOJE NIEDZIELNE WOJSKA ???. PO NAWAŁNICACH LUDZIE POTRZEBUJĄ POMOCY !!!

tak nie można (gość)

Jakim gnojkiemm trzeba być, by na nieszczęściu, liczyć na oportunizm. Jak można? Co za j. cynizm.

natura czasami nie wybiera (gość)

Po..y człuchówek który cudem uniknął kataklizmu nie odwołał koncertu. Wstyd i hańba.

Kaf (gość)

Słucham ? Ja pamietam burze nie wiem który to był rok minimum 4,5 jak nie 6 lat temu gdzie przez pare godzin było jasno na dworzu

Lil (gość)

O tym ze bedzie duza burza wiadomo bylo od wczoraj rano . Dlaczego nie napisaliscie artykulu z ostrzezeniem? Pierdoly o koncertach disco polo czy yoga na plazy to potraficie ale waznych informacji juz nie ?

Joda (gość) (ajn23)

Najpierw może psychiatra do ciebie, co Energa ma wspólnego z siłami natury? Pewnie robią co mogą. Była noc, jest week, a tysiące tam nie pracuje. Ludzie niszczą przyrodę i pokazuje co potrafi.

ajn23 (gość)

Nie kpijcie prosze. Wiekszosc miast nie ma pradu. Tczew Malbork Elblag Nowy Dwor itd.
Prokurator powinien zapukac do Energii

Kasia (gość)

W miejscowości Kowale przeszła trąba powietrzna i zniszczyła caly dom mojej babci. Stracili dach nad głową!