Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Jest to historyczna chwila gdyż nigdy dotąd pociągi w tej relacji jeszcze nie kursowały - podkreślają władze województwa i PKP SKM Trójmiasto, przewoźnika na linii PKM.

W grudniu wprowadzono na linii PKM połączenie z Kościerzyny do Gdańska Wrzeszcza. W nowym wiosennym rozkładzie, jeden z pociągów popołudniowych zyskał rozszerzoną trasę do Gdańska Głównego. Pociąg ten będzie miał charakter przyspieszony - w granicach Gdańska będzie zatrzymywał się tylko na najbardziej popularnych przystankach.

Omawiany skład na nowej trasie startować będzie z Gdańska Głównego w dni robocze o godz. 15:50. Pierwszy kurs już jutro w poniedziałek 13 marca. Kolejne przystanki to Wrzeszcz, Strzyża, Jasień, Kiełpinek i Port Lotniczy. Poza Gdańskiem na szlaku do Kościerzyny zatrzymywał się będzie na wszystkich przystankach na trasie. Do stacji docelowej docierał będzie o godz. 17:20.

- Ważne jest to aby pociąg miał jak najkrótszy czas przejazdu i dlatego zatrzymuje się na najbardziej frekwencyjnych stacjach i przystankach osobowych. W ciągu dnia mamy zaledwie 7 par pociągów przyspieszonych, pozostałe zatrzymują się wszędzie. Nie ukrywamy że te połączenia są tworzone z myślą o mieszkańcach powiatu kościerskiego, którzy czekali na nie przez wiele lat - podkreśla Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu SKM.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!